Prace młodych słupskich plastyków zobaczysz w teatrze

W Galerii Teatru Rondo przy ul. Niedziałkowskiego można przez najbliższe tygodnie obejrzeć wystawę prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Eksponowane są prace młodych artystów z Pracowni Fotograficznej dr Agnieszki Babińskiej oraz Pracowni Aranżacji Przestrzeni mgr Julity Rzeppki. Wstęp wolny.

 

 

– Tradycją Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza są coroczne wystawy prac dyplomowych uczniów szkoły – zachęca Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. Ignacego Witkiewicza w Słupsku.  – Ten rok nie jest wyjątkiem. Zapraszamy Państwa do Galerii Teatru Rondo, gdzie można zobaczyć twórczość pulsującą  życiem, wrażliwością, i przeróżnymi talentami. Prace, które można obejrzeć na wystawie sygnalizują ciągłe poszukiwania nowych środków wyrazu i oryginalnych wypowiedzi przez rozpoczynających dorosłe artystyczne życie młodych twórców.

 

 

Pokazują ich ścieżkę rozwoju, a różnorodność i poziom prac dyplomowych dowodzą dojrzałości i niewątpliwych umiejętności warsztatowych, jakie młodzi artyści nabyli podczas nauki w szkole. W tym roku broniły się dwie specjalności: fotografia artystyczna i aranżacja wnętrz. Na wystawie fotografii będzie można zobaczyć fotografię tradycyjną, analogową oraz cyfrową, choć na analogową stylizowaną. Wszystko to w dwóch różnych, choć bardzo osobistych opowieściach. Można je jednak spleść wspólnym mianownikiem – słowem „rodzina”.

 

 

To próba zapisu chwil ulotnych, opowiadających o różnych pokoleniach…To zdjęcia o których nie można mówić, trzeba je zobaczyć, koniecznie! Druga pracownia, która zaprezentuje swe dokonania, to aranżacja wnętrz. Dyplom to dopiero początek drogi każdego projektanta. Tu można pozwolić sobie na szaleństwo, czasami na błędy… W tych pracach jednak tego nie ma. Jest użytkowo, wygodnie, czasem nawet luksusowo. Szaleństwo pojawia się dopiero wtedy, kiedy wyjrzymy przez okno zaprojektowanych wnętrz. Dlaczego? Bo okna to np. trójkąty, albo dom znajduje się na skale, albo na drzewie, albo okien nie ma wcale bo wchodzimy pod ziemię do… jaskini hazardu.