Posłanka Szczypińska prosi o uczczenie święta Żołnierzy Wyklętych

Polski Sejm w 2011 r. ustanowił Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od tamtej pory w dniu 1 marca obchodzimy Święto „Żołnierzy Wyklętych”. Słupska posłanka nawami, aby tego dnia wywiesić biało-czerwone flagi.

 

W uzasadnieniu uchwalonej ustawy o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czytamy: „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

 

– Pamiętając o dokonaniach „Żołnierzy Wyklętych” i ich tragicznych losach, apeluję do Mieszkańców Słupska i Regionu, Pomorza oraz wszystkich instytucji publicznych, państwowych o godne uczczenie tego święta również poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag na naszych domach, mieszkaniach, posesjach – namawia Jolanta Szczypińska, słupska posłanka PiS. – Pamiętajmy, że „Żołnierze Wyklęci” walczyli o suwerenną i niepodległą Polskę i naszą powinnością jest obecnie oddanie hołdu i uczczenie tych bohaterów.