Policzą bezdomnych gdzie tylko się da

Licznie osób bezdomnych jako część badania socjodemograficznego przeprowadzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku  wraz z służbami porządkowymi, 8 grudnia (piątek).

Badanie socjodemograficzne wykonywane jest tego samego dnia w tym samym czasie w całym Województwie Pomorskim. Inicjatorem akcji jest Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Badanie badające zjawisko bezdomności wykonywane jest raz na dwa lata. W Słupsku pracowników MOPR z Zespołu ds. osób bezdomnych i uchodźców, w akcji wesprze policja, straż miejska, streatworkerzy Stowarzyszenia „Horyzont” oraz wolontariusze. – Zadaniem paroosobowych zespołów będzie dotarcie wszędzie tam gdzie osoby bezdomne przebywają na co dzień: tak zwanych miejsc niemieszkalnych (klatki schodowe, działki, pustostany) oraz placówek dla osób bezdomnych. Oprócz liczenia osób bezdomnych będzie także oferowana im pomoc – informuje  Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR w Słupsku.

Pracownicy MOPR wypełniać będą z napotkanymi osobami specjalną ankietę. Da ona wiedzę o m.in. o przyczynach bezdomności, okresie jej trwania, stanie zdrowia, wieku itp.
Specjaliści MOPR oceniają, że w Słupsku liczba osób bezdomnych jest na stałym poziomie i wynosi około 200 osób.