Policjanci ze Słupska pilnują porządku w innych miastach

Na ulicach Wejherowa, Redy i Rumi 22 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku razem z policjantami z KPP w Wejherowie patroluje miasto. Kursanci szkoły pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. To jeden z etapów szkolenia, który przechodzą młodzi funkcjonariusze policji z Słupska.

Od poniedziałku 22 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku patroluje ulice 3 miast pod okiem doświadczonych policjantów. Młodzi adepci zdobywają w ten sposób praktykę w terenie oraz przyczyniają się do poprawienia bezpieczeństwa w mieście. – Każdego dnia młodzi policjanci kierowani są do innego rodzaju pełnienia służby, aby przez okres praktyk poznali jak najwięcej aspektów pracy w policji – informuje Piotr Kozłowski, rzecznik Szkoły Policji w Słupsku – Mundurowi zgłębiają tajniki interwencji policyjnych, pracy dzielnicowego oraz ruchu drogowego i razem ze starszymi kolegami podejmują interwencje wobec kierujących.

Kursanci asystują przy nakładaniu mandatów, pouczają osoby za popełnione wykroczenia, uczą się, jak prawidłowo przeprowadzać interwencje oraz jak reagować na przestępstwa i wykroczenia. Młodzi policjanci z zaangażowaniem przyswajają kolejne umiejętności podejmując po raz pierwszy interwencje. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć w szkole policji są wykorzystywane praktycznie w warunkach rzeczywistych realiów służby i kontaktów z mieszkańcami.

Praktyki mają także charakter prewencyjny. Widok większej liczby patroli na ulicach wpływa też zapobiegawczo na potencjalnych sprawców różnego rodzaju zdarzeń. Praktyki grupy słuchaczy na ulicach Wejherowa, Redy i Rumi potrwają jeszcze przez jeszcze kolejne dwa tygodnie.