Trzy pierwsze miejsca dla słupskich licealistek

Kolejny raz uczennice Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku wykazały się zdolnościami artystycznymi i dobrym okiem. Zdobyły najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Przedmiot Architektura Miasto”.

 

Konkurs ogłoszony był w 3 kategoriach tematycznych (Przedmiot, Architektura, Miasto). W ramach konkursu należało wykonać jedno zdjęcie, które najlepiej ilustruje wybrany przez uczestnika temat.

Uczennice zdominowały kategorię konkursową – przedmiot zdobywając trzy pierwsze miejsca. Hanna Lew Kiedrowska zajęła I miejsce, Ewelina Babis zdobyła II miejsce i wyróżnienie (w kategorii przedmiot), natomiast Alicja Grabska uplasowała się na III miejscu. Czwarta z uczennic Magdalena Łozińska otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii architektura.

 

– To ogromne dla mnie wyróżnienie, które będzie mnie motywowało do jeszcze większej pracy. Czuję się bardzo zaszczycona. Staram się brać udział w tego typu konkursach, ponieważ bardzo rozwijają moją osobowość i stanowią szerokie pole do kreatywnego działania – mówi Hanna Lew Kiedrowska, zdobywczyni I miejsca w konkursie.

Prace dziewczyn można było podziwiać na wystawie podsumowującej międzynarodowy konkurs fotograficzny  6 kwietnia w Stacji Kultura w Rumi.