Pasażerowie walczą o przystanki kolejowe

Stowarzyszenie Pasażerów Kolejowych Siemianice rozpoczęło akcję zbierania podpisów pod petycją do PKP o przedłużenie kursowania pociągów do Siemianic, Jezierzyc i Kobylnicy. Dzięki temu mieszkańcy podsłupskich miejscowości mogliby łatwiej dojeżdżać do pracy, np. w Gdańsku.

Pasażerowie walczą o przystanki kolejowe

W petycji skierowanej do władz PKP członkowie stowarzyszenia zaznaczają, że domagają się budowy przystanku kolejowego w Siemianicach oraz przebudowy i modernizacji istniejących przystanków kolejowych w Jezierzycach i Kobylnicy a także budowy drugiego toru z Kobylnicy przez Słupsk do Gdyni. – Dzięki uruchomieniu przystanków kolejowych znacząco poprawi się dostępność komunikacyjna gminy Słupsk, Słupska i gminy Kobylnica – mówi Bartłomiej Zdoliński, prezes Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych Siemianice. – Gmina Kobylnica i gmina Słupsk rozwijają się demograficznie i gospodarczo, ale ich dalszy rozwój utrudnia wykluczenie komunikacyjne względem sąsiednich miejscowości i największych miast regionu.

Organizatorzy akcji domagają się zorganizowania połączeń kolejowych na tzw. zakładkę. Pociągi jadące ze Szczecina kończyłyby bieg w Jezierzycach, a pociągi z Gdańska w Kobylnicy. Natomiast pociąg osobowy ze Szczecinka mógłby kończyć bieg w Ustce, a nie jak obecnie w Słupsku.

Podpisy popierające petycję do PKP będą zbierane od najbliższego weekendu m.in. przed kościołem św. Maksymiliana Kolbe w Słupsku oraz gminie Kobylnica i Słupsk.
Akcję poparli wójtowie gmin Kobylnica i Słupsk oraz starosta słupski.