Pacjenci na dermatologii słupskiego szpitala już w Ustce

Dermatologia mieści się na pierwszym i drugim piętrze budynku szpitala przy ulicy Mickiewicza 12 w Ustce. Liczba łóżek będzie taka sama jak w Słupsku, czyli 21.

 
Oddział został wyremontowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt prac remontowych wyniósł 180 tysięcy złotych. Oddział w Słupsku zajmował 611 metrów kwadratowych, a w Ustce zlokalizowany jest na dwóch piętrach, każde po 390 metrów kwadratowych.

– Na jedno łóżko w Ustce przypada 8 metrów kwadratowych, natomiast w Słupsku było to 7 metrów kwadratowych –           mówi Elżbieta Gryko, rzecznik słupskiego szpitala. – W Słupsku sale dla pacjentów były trzyłóżkowe, natomiast w Ustce będą głównie dwułóżkowe.

 
Planowana jest także termomodernizacja budynku oraz wymiana okien. Szpital będzie starał się skorzystać z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Aktualnie trwają prace nad wnioskiem na dofinansowanie projektu.
Przeprowadzka  Dermatologii do Ustki jest pierwszym etapem inwestycji, jakim jest przeniesienie oddziału położniczo-ginekologicznego oraz neonatologicznego do Słupska. W miejscu, gdzie dotychczas w Słupsku mieściła się Dermatologia znajdzie się Neonatologia.

 

 
Oddział Dermatologiczny ma też nowego ordynatora został nim dr nauk medycznych Piotr Brzeziński, lekarz specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii.