Oznakujesz rower i weźmiesz udział w konkursie. Policjanci zapraszają na swoje święto

W najbliższy czwartek 26 lipca na terenie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Alei 3 Maja 1, odbędzie się piknik z okazji święta Policji. Już od godziny 9:00 można oznakować swój rower, obejrzeć policyjne radiowozy, wojskowe hummery oraz sprzęt ratowniczy strażaków. Dla dzieci i młodzieży przewidzieliśmy szereg konkursów i atrakcji. Będą nagrody i upominki. Każdy kto nas odwiedzi będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat Policji i służby policjantów.

Policjanci jak zawsze przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych-każdy znajdzie coś dla siebie.

– Od godziny 9:00 można oznakować swój rower- należy mieć ze sobą dowód osobisty i dokument zakupu roweru – informuje Robert czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Na placu będzie można obejrzeć policyjne radiowozy oraz dowiedzieć się więcej na temat pracy funkcjonariuszy. Oprócz sprzętu policyjnego w tym roku zobaczymy także wojskowe Hummery, strażackie wozy gaśnicze i wiele innego sprzętu służb mundurowych. Jak co roku technicy kryminalistyczni odkryją rąbka tajemnicy swojej pracy. Pokażą w jaki sposób zabezpieczają i odnajdują ślady na miejscu przestępstwa – zaznacza R. Czerwiński.

Każdy z uczestników festynu będzie mógł sprawdzić na czym polega i do czego służy pobieranie odcisków palców i otrzyma stosowny certyfikat daktyloskopijny.

Każdy kto chciałby dowiedzieć się jakie są skutki wypadków drogowych, będzie mógł sprawdzić to siadając do symulatora wypadków. To urządzenie zaprezentują pracownicy WORD ze Słupska. Mundurowi ze słupskiej „drogówki” zaprezentują także swój najnowszy sprzed oraz policyjne motocykle.

Równolegle w Auli KMP w Słupsku od godziny 10.00 odbędzie się uroczysta gala z okazji Święta Policji, w trakcie której wręczane będą nominacje, odznaczenia państwowe i wyróżnienia.