Oryginalna inicjatywa. Namalowali autyzm

W ramach „Światowego dnia świadomości autyzmu” uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zdecydowali się wesprzeć obchody przygotowując prace plastyczne w formie wystawy. Ekspozycja „Obrazy autyzmu” została zorganizowana w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słupsku.

 

 

Na prośbę Pani Elżbiety Górskiej, pracownika pedagogicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku, licealiści z słupskiego plastyka postanowili udzielić pomocy na okoliczność obchodów w stricte artystyczny sposób – wspólnie z kadrą pedagogiczną SOSW w Słupsku przygotowali wystawę prac plastycznych.

 

 

– Nie było to łatwe zadanie. Najpierw trzeba było zmierzyć się z problemem autyzmu, następnie uczniowie w ramach godzin wychowawczych odbyli cykliczne lekcje poświęcone chorobie, które lepiej pozwoliły zrozumieć jak wygląda świat osób dotkniętych autyzmem. Było to z pewnością cenne doświadczenie – mówi Anna Wojcieszek nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Wystawę można było oglądać do 7 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słupsku.