Okradał automaty do rozmieniania pieniędzy

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi Słupska podejrzanemu o włamania do automatów służących rozmienianiu pieniędzy na samoobsługowych myjniach samochodowych. Jak ustalili śledczy sprawca ma na swoim koncie co najmniej pięć kradzieży z włamaniem na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Kryminalni z Komisariatu I Policji w Słupsku zajmowali się sprawą związaną z włamaniami do urządzeń będących wyposażeniem samoobsługowych myjni samochodowych, urządzeń służących rozmienianiu monet.

– Funkcjonariusze ustali, iż na przestrzeni ostatniego miesiąca doszło do pięciu tego typu włamań i kradzieży pieniędzy na łączną kwotę 15 tysięcy złotych – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Śledczy zajmując się tą sprawą wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Dalsze działania  doprowadziły do zatrzymania na terenie Słupska 31- letniego mieszkańca tego miasta.

Zebrany w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty związane z włamaniami do tych automatów. W związku z faktem, iż 31 – latek był już wcześniej karany za przestępstwa podobne, funkcjonariusze złożyli wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego jakim jest tymczasowe aresztowanie.

Decyzje w tej sprawie dzisiaj podejmie sąd. Sprawcy włamań grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.