Od dziś w Słupsku festiwal najlepszych filmów. I to jeszcze przed premierą

Festiwal WIOSNA FILMÓW to prawdziwa uczta dla wytrawnych (i wytrwałych) kinomanów: w ciągu siedmiu dni kino Rejs pokaże siedem różnych filmów. Ten maraton arcydzieł to niepowtarzalna okazja, by przedpremierowo zobaczyć selekcję najlepszych filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach.

 

 

7 maja /poniedziałek/, godz. 18.00
DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH
Francja, 2017, 117 min.

Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Od tej pory losy obu mężczyzn są nierozerwalnie związane.

8 maja /wtorek/ godz. 20.00
FOKSTROT
Francja Niemcy Izrael, 2017, 113 min.

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie otrzymuje druzgocącą wiadomość. U progu ich domu pojawiają się żandarmi z informacją o śmierci ich syna podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym.

9 maja /środa/ godz.18.00
JESIEŃ WE FRANCJI
Francja, 100 min.

Nowy dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna to nie tylko zdecydowany i ważny głos w palącym temacie uchodźców, ale i refleksja o zderzeniu uczucia dwojga ludzi z wymogami biurokracji.

10 maja /czwartek/ godz. 20.30
UTOYA, 22 LIPCA
Norwegia, 90 min.

Spotykamy się z 18-letnią Kają na 12 minut przed pierwszym wystrzałem na wyspie Utøya, 22 lipca 2011 roku, słonecznego dnia, który potem zapisze się w historii jako najgorszy w historii współczesnej Norwegii.

11 maja /piątek/ godz. 20.00
NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ
Włochy, 113 min

Zmysłowy i niepokojący film noir autorstwa wielokrotnie nagradzanego włoskiego reżysera tureckiego pochodzenia Ferzana Özpetka.

12 maja /sobota/ godz. 18.00
RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ
Singapur, Japonia, Francja 2018, 89 min.

Masato jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego oschłego ojca, chłopak pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców.

13 maja /niedziela/ godz. 20.00
OBIETNICA PORANKA
Francja, 131 min.

Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, który jako jedyny francuski powieściopisarz, dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów.

 

Wszystkie bilety w cenie 10,00 zł