Nie dają już mandatów z fotoradarów, więc będą dawać prezenty

Będą dawać prezenty. Strażnicy gminni z Kobylnicy znów chcą pomóc dzieciom.

Do 9 grudnia funkcjonariusze prowadzić będą zbiórkę artykułów, które później zostaną przekazane osobom z mniej zamożnych rodzin zamieszkujących gminę Kobylnica.

– Pierwsza edycja akcji, którą zorganizowaliśmy na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, pokazała, że chcemy i lubimy pomagać.

Będą dawać prezenty

Inicjatywa strażników gminnych z Kobylnicy znalazła szeroki oddźwięk, a na reakcję społeczeństwa nie musieliśmy długo czekać – tłumaczy Katarzyna Jasiak, komendant Straży Gminnej w Kobylnicy.

Widząc zaangażowanie społeczeństwa, ale przede wszystkim radość, jaka towarzyszyła osobom, do których trafiały paczki, funkcjonariusze postanowili kontynuować swoje działania również i w tym roku.

Strażnicy dzieciom

Druga edycja świątecznej zbiórki pod hasłem „Strażnicy dzieciom” ruszyła 14 listopada i potrwa do 9 grudnia.

Choć z młodymi ludźmi dzielić możemy się właściwie wszystkim, to – jak pokazała ubiegłoroczna edycja akcji – najbardziej pożądane są przedmioty w dobrym stanie, które zostaną przekazane w formie podarunków świątecznych za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy.

Mile widziane są zwłaszcza zabawki, ubrania, koce czy sprzęt elektroniczny.

Wszystkie przedmioty należy dostarczyć do siedziby Straży Gminnej, która mieści się przy ul. Wodnej 20/2 w Kobylnicy (w godz. 7.30 do 15. 30 od poniedziałku do piątku).