Nauczycielki ze Słupska Honorowymi Ambasadorkami matematyki

Nauczycielki matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku Agnieszka Kałuża – Horbaczewska i Monika Skwarek uzyskały tytuł Honorowego Ambasadora Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.  Słupszczanki  znalazły się w wąskim gronie osób, które zostały wyłonione z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach niniejszego konkursu.

Agnieszka Kałuża – Horbaczewska i Monika Skwarek – nauczycielki matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, zostały honorowymi ambasadorkami międzynarodowego konkursu fotograficznego. Słupszczanki w drodze do tytułu ambasadora pokonały kilka tysięcy kandydatów z całego świata. Monika Skwarek drugi raz z rzędu uzyskała ten zaszczytny tytuł.

Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”. Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.
– Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty – informuje Daniel Stawski z ZSI w Słupsku.

 

 

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie” organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.