Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusaki!

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali akcję online pod nazwą „Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusaki! Stop mitom!”.

Akcją jest reakcją uczniów słupskiego ZSI na nieprawdziwe informacje i fake newsy pojawiające się w przestrzeni Internetu, jakoby zwierzęta domowe przenoszą koronawirusa. W ramach akcji młodzież za pośrednictwem mediów społecznościowych sprzeciwia się takiej szkodliwej dezinformacji, zamieszczając zdjęcia na których można zobaczyć zwierzęta domowe uczniów oraz towarzyszące hasła: „Nie przenosimy koronawirusa!”, „Nie przenoszę COVID-19!”, „Ja nie zarażam!”, „Koronawirus? To nie ode mnie!”, „Nasze zwierzęta nie przenoszą koronawirusa!”, „Gruba też myje łapki!” oraz wiele innych. W inicjatywę uczniowie zaangażowali swoich nauczycieli, którzy również publikują zdjęcia czworonożnych pupili z hasłami uderzającymi w fake newsy.

Akcja - Nasze zwierzaki nie przenoszą korowirusaki!
Akcja – Nasze zwierzaki nie przenoszą korowirusaki!

Akcję wśród uczniów zainicjowała Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Akcja - Nasze zwierzaki nie przenoszą korowirusaki!
Akcja – Nasze zwierzaki nie przenoszą korowirusaki!

W tych trudnych dniach troszczmy się nie tylko o swoich najbliższych, ale również czworonożnych członków naszych rodzin! Nie pozwólmy, by padły ofiarą dezinformacji i braku opieki. Nasze zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa! Prosimy o zachowanie rozwagi. Nie należy popełniać tak ogromnego błędu, nie należy krzywdzić zwierząt, które bezwarunkowo nas kochają. Psy czy koty, nie ważne: to część rodziny.

Akcja - Nasze zwierzaki nie przenoszą korowirusaki!
Akcja – Nasze zwierzaki nie przenoszą korowirusaki!

Zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt nie ma obecnie dowodów, iż człowiek może się zarazić koronawirusem od zwierzęcia domowego. Z mitami i fake newsami trzeba walczyć, my to robimy za pomocą naszej akcji online. Zachęcamy do podobnego typu działań wszystkich miłośników i właścicieli zwierząt – mówi Agata Szczepaniak.

Reklama