Muzeum piasku i zabiegi śluzem ze ślimaka. Na to dają pieniądze

Pierwsze umowy podpisane. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku przypieczętowano realizację projektów dofinansowanych przez Słowińską Grupę Rybacką. Oznacza to, że już niebawem na obszarze SGR zobaczyć będzie można pierwsze efekty prac inwestycyjnych.

Co powstanie?

Już niebawem ruszy budowa Kreatywnego muzeum piasku w Ustce, które poszerzy całoroczną ofertę turystyczną miasta i okolic. – W muzeum utworzonych zostanie kilkanaście interaktywnych stanowisk  ukazujących charakterystykę piasku, gdzie będzie można m.in. poznać sekretne życie plaży
z perspektywy „pchły plażowej” – informuje Magdalena Kodłubańska ze Słowińskiej Grupy Rybcakiej. – Powstanie również wirtualna piaskownica, która posłuży do prowadzenia warsztatów samodzielnego malowania piaskiem. Warto także dodać, że opisy tablic będą dostępne w języku Braille’a.

Mieszkańcy i turyści wypoczywający na terenie Ustki i okolic będą mogli skorzystać także
z zabiegów kosmetycznych wykorzystujących śluz ślimaka. To niewątpliwie innowacyjna formuła dotychczas nieoferowana na tym terenie.

Wzbogacona zostanie także oferta usług gastronomicznych – w ramach przyznanej dotacji powstanie samoobsługowa restauracja proponująca zdrowe dania na wagę, które przygotowywane będą metodą sous-vide. Polega ona na przygotowywaniu posiłków w opakowaniach próżniowych, dzięki czemu zachowują bogatszy smak i zawartość składników odżywczych.

Są to jedne z pierwszych projektów dofinansowanych w obecnej perspektywie finansowej przez Słowińską Grupę Rybacką i gotowe do realizacji. Niebawem nowe konkursy i kolejne ciekawe realizacje.

Kiedy następne konkursy ?

– Kolejne konkursy już w lutym. Tym razem o środki będą mogły się starać podmioty z sektora publicznego, czyli m.in. gminy i ich jednostki, takie jak: centra kultury, biblioteki czy szkoły. Ważne, aby realizowane projekty miały charakter niekomercyjny – dodaje M. Kodłubańska.

Warto  wiedzieć, że …..

  • Słowińska Grupa Rybacka – WSPIERAMY ROZWÓJ!
  • Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;
  • Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.

 

Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 516 559 181, e-mail: biuro@sgr.org.pl