Mistrzyni pływania poprowadzi zajęcia dla dzieci

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na Warsztaty pływackie, które odbędą się w dniu 27 maja 2017r. o godzinie 10.00 w Auli Hotelu „Grand Lubicz” przy ul. Wczasowej 4. Organizacją warsztatów zajmuje się nasz utytułowany trener pływacki Jarosław Domałążek.

 

 

– Tak jak wspomniałem warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00 wykładem dr Dariusza Skalskiego na co dzień pracownika dydaktycznego gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu – informuje Piotr Wszółkowski z Urzędu Miasta w Ustce. – Prelegent będzie mówił o bezpieczeństwie na wodach otwartych i zamkniętych. Swoją prelekcję kierował będzie szczególnie do rodziców. Celem wykładu jest podniesienie świadomości rodziców oraz przedstawienie zagrożeń dzieciom i młodzieży jakie występować mogą w trakcie wypoczynku nad wodą.

 

 

Po wykładzie w godzinach od 12.00-14.00 odbędzie się część praktyczna, którą poprowadzi  Alicja Pęczak, zdobywczyni 370 medali pływackich w tym 20 medali Mistrzostw Europy i Świata, 82 – krotna Mistrzyni Polski seniorek, Olimpijka z Barcelony, Atlanty  i Sydney. Pani Alicja jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, trenerem pływania pierwszego stopnia, a od 1999 roku pracownikiem dydaktycznym i naukowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Zajęcia praktyczne  odbędą się na pływalni Hotelu Grand Lubicz dla grupy sportowej dzieci, które potrafią pływać 4 stylami i zakładać będą doskonalenie użytkowej techniki pływackiej.