Międzynarodowy sukces filmu słupskiej młodzieży

Film wyprodukowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury pod tytułem Dlaczego nie wypada jeść w kinie? zdobył III miejsce na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym UP TO 21.

Sukces filmu słupskiej młodzieży

– To spory sukces i duże wyróżnienie, bowiem w konkursie startowało ponad 90 filmów z 11 krajów. Gratulujemy zarówno młodzieży, która pracowała nad filmem, jak i ich opiekunce, Monice Kuczynieckiej i życzymy kolejnych międzynarodowych sukcesów – mówi Elżbieta Łukaszus-Mijewska z MCK w Słupsku.

Film w humorystyczny sposób przedstawia argumenty przemawiające za niejedzeniem w podczas seansów. Zabawne i absurdalne scenki uzupełniają wygłoszone przez przedszkolaków komentarze, pełne trafnych spostrzeżeń na temat niestosowności „gastroseansów”. Przed każdą projekcją w kinie REJS można obejrzeć jeden z kilkunastosekundowych spotów, na które cały film został podzielony.

Warsztaty animacji

Warsztaty animacji, podczas których powstał film, odbyły się w dniach 20-22 maja 2016 w Młodzieżowym Centrum Kultury przy wsparciu Miasta Słupska i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Nad filmem pracowali uczniowie Gimnazjum nr 3 i 4 oraz Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku, a także młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

Reklama