Maseczki dla słupszczanek i słupszczan

Prezydent miasta Słupsk, Pani Krystyna-Danilecka Wojewódzka, zdecydowała o zakupie maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców. Zlecenia już zostały przekazane do słupskich firm i produkcja ruszyła. Poniżej publikujemy oświadczenie Pani prezydent.

„Szanowni Państwo,

w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkanek i mieszkańców Słupska władze naszego miasta zdecydowały o zakupie 70 tys.ochronnych maseczek wielokrotnego użytku. Maseczki, wykonane z wysokiej jakości bawełny, będą mogły być stosowane w ramach ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-19.

Usługa wykonania maseczek zlecona została słupskim przedsiębiorcom. Takie działanie przyczyni się nie tylko do zapewnienia środków ochrony dla słupszczanek i słupszczan, ale będzie wyrazem wsparcia lokalnej działalności gospodarczej.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy proces dystrybucji maseczek – o szczegółach powiadomimy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Maseczki będą znajdowały się w opakowaniu zabezpieczającym, w którym znajdziecie Państwo także wskazówki dot. stosowania tego środka ochrony, informację o profilaktyce rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wraz z najważniejszymi numerami kontaktowymi do instytucji, służb sanitarnych i medycznych.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, stosujmy się do zaleceń, unikajmy niepotrzebnego ryzyka, dbajmy o siebie wzajemnie. Życzę Państwu dużo siły, zdrowia i samodyscypliny.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka
Prezydentka Miasta Słupska”