Mała gmina daje dużo pieniędzy na słupski szpital

150 tysięcy złotych dotacji przekaże Gmina Kobylnica na rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Pieniądze pomogą w doposażeniu placówki oraz powstaniu oddziału transplantologii. Decyzja o przekazaniu środków zapadła 27 lutego, w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Kobylnica.

100 tysięcy na zakup aparatów do znieczulenia oraz 50 tysięcy złotych na wsparcie przy tworzeniu oddziału transplantologii szpiku kostnego. Na takie wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku zdecydowała się Gmina Kobylnica. Uchwałę w tej sprawie podjęto na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Kobylnica, która odbyła się 27 lutego. Pomysł poparło 11 spośród obecnych na sali rajców. Dwoje wstrzymało się od głosu.

Zanim jednak radni zdecydowali się przyjąć uchwałę w tej sprawie, Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński przedstawił argumenty, które zdecydowały o tym, że samorząd kilka tygodni temu rozpoczął dyskusję w tej sprawie.

– Chcielibyśmy wesprzeć działania szpitala w zakresie zakupu sprzętu medycznego, który jest niezbędny w procesie funkcjonowania i zabezpieczenia potrzeb medycznych naszych mieszkańców – przekonywał Wójt.

Takie wsparcie ze strony samorządu spotkało się z entuzjastyczną reakcją dyrekcji słupskiego szpitala. Jak przekonywał w trakcie sesji prezes Andrzej Sapiński, szpital w obecnej chwili prowadzi wiele działań i przedsięwzięć, które mają pomóc w rozwiązaniu problemów pacjentów. Jednak obrany kierunek dynamicznego rozwoju i poprawy jakości świadczonych usług oraz przyszłe plany inwestycyjne pociągają za sobą duże koszty, których placówka sama nie jest w stanie udźwignąć.

– Nie wszystko jesteśmy w stanie realizować z własnych środków czy kredytów. Zwracamy się więc z prośbą do samorządów, by pomogły w realizacji zadań bieżących i inwestycyjnych – tłumaczy prezes słupskiego szpitala. Cieszymy się, gdy samorządy je dostrzegają i rozumieją – dodawał.

Podjęcie uchwały w sprawie przekazania słupskiemu szpitalowi dwóch dotacji jest kolejnym przykładem dobrej współpracy pomiędzy samorządem, który stara się zapewniać łatwy dostęp do usług medycznych, a dyrekcją placówki. Przypomnijmy, że na terenie Gminy Kobylnica działa jeden z punktów Nocnej Opieki Chorych. Funkcjonuje przy ulicy Głównej w Kobylnicy.