Mała Filharmonia już 17 października w Siemianicach

Po wakacyjnej przerwie w kontaktach z melomanami z grupy przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Centrum Kultury Gminy Słupsk powraca z cyklem koncertów zatytułowanych „Mała Filharmonia”, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Początek nowej serii spotkań już w niedzielę – 17 października o godz. 12 w sali teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

Centrum Kultury Gminy Słupsk wita jesień koncertami dla dzieci

Aby zaciekawić najmłodszych słuchaczy i przekazać im wiadomości o muzyce w przystępny sposób, Centrum Kultury opracowało nową formę edukacyjną. Każdy koncert będzie prezentował zupełnie inne instrumentarium oraz repertuar. Piękne brzmienie instrumentów uzupełnione zostanie komentarzem animatorów, a także ciekawostkami które w zabawny sposób uzupełnią akcję koncertu.

Mała filharmonia w Siemianicach
Mała filharmonia w Siemianicach

Mała Filharmonia

„Mała Filharmonia” to okazja, żeby posłuchać pięknej muzyki klasycznej w specjalnie dobranych kameralnych, czyli niewielkich składach. Owa kameralność sprawi także, że młodzi słuchacze będą mieli okazję lepiej poznać instrumenty muzyczne, którym czasem trudno się przyjrzeć w dużym orkiestrowym zespole. Każdy koncert poświęcony będzie wyjątkowemu tematowi.

W październiku, podczas pierwszych w tym sezonie spotkań, zatytułowanych „Zaczarowany świat muzycznych dźwięków”, wystąpi trójmiejski O’Bows Quartet w składzie: Alisa Kopac – skrzypce, Magdalena Maniewska – obój, Weronika Kulpa – wiolonczela, Joanna Kravchenko – altówka oraz gościnnie Ignacy Wysocki – klarnet, którzy dźwiękami swoich instrumentów przedstawią m.in. dlaczego muzyka raz bawi, a innym razem smuci czy odpowiedzą na pytania: czy muzyce potrzebny jest rytm albo skąd się biorą dźwięki?

Wydarzenia te, przeznaczone dla uczniów klas 0-6, odbywać się będą cyklicznie i stanowić będą element Gminnego Programu Edukacji Kulturalnej w ramach polityki kulturalnej gminnego Centrum Kultury. Głównym celem przedsięwzięcia jest enkulturacja najmłodszych mieszkańców Gminy Słupsk, zwiększenie roli humanitaryzmu w procesie edukacji i przygotowanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Koncerty prowadzić będzie znana młodym melomanom z cyklu „Mała Filharmonia” sopranistka – Donata Zuliani.

Mała filharmonia w Siemianicach
Mała filharmonia w Siemianicach

Cena pojedynczego biletu normalnego: 20 zł, ulgowe: 15 zł. Bilet należy kupić zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna. Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasie Centrum Kultury oraz online.

Szczegóły-> www.kultura.slupsk.pl