Lata 20-te, lata 30-te na wynos! Operetka Wrocławska w Słupsku

Po ubiegłorocznym sukcesie projektu „Operetka na WYNOS!” i niezwykle ciepłym przyjęciu mieszkańców Stowarzyszenie Operetka Wrocławska kontynuuje cykl prezentacji koncertów muzycznych w plenerach Słupska.

W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym.

LATA 20., LATA 30. na wynos!

W dniach 23-24 sierpnia 2021 w czterech lokalizacjach, mieszkańcy Słupska będą mogli wysłuchać piosenek pochodzących z dwudziestolecia międzywojennego. Znakomici wokaliści: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski oraz tancerze Teatru Scena Kamienica przeniosą słuchaczy w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga i J. Kiepury. Usłyszymy takie muzyczne perły i szlagiery, jak: „Powróćmy jak za dawnych lat…„, „Jesienne róże„, „Zimny drań„, „Umówiłem się z nią na 9„, „Brunetki, blondynki„, „Ach śpij kochanie„, „Gramofonomanka„, „Na pierwszy znak„, Ta mała” i wiele innych niezapomnianych melodii. Nie zabraknie także tańców retro!

Specjalnie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach zostały przygotowane kolorowanki edukacyjne, które będą kolportowane nieodpłatnie po każdym koncercie, a także dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej, Ośrodku Kultury i wybranych przedszkolach.

Na wydawnictwach znajdą się wizerunki występujących artystów w kostiumach retro, a także liczne ciekawostki, rebusy i zagadki związane z polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego. Wart podkreślenia jest fakt, że Stowarzyszenie Operetka Wrocławska stworzy galerię plac plastycznych dzieci ze słupskich osiedli na swoich portalach społecznościowych. W specjalnym plebiscycie będzie można zagłosować na najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki od naszej organizacji.

Terminy i lokalizacje koncertów w Słupsku:

23 sierpnia 2021 godz. 17:30 – Skwer im. Ireny Sendlerowej
23 sierpnia 2021 godz. 19:00 – Park Witkacego [ul. Frąckowskiego]
24 sierpnia 2021 godz. 17:30 – Plac przed Nową Bramą
24 sierpnia 2021 godz. 19:00 – Park Kultury, Sportu i Rekreacji [ul. Słowackiego]

Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeostwa w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o stosowanie się do komunikatów emitowanych przed koncertami.

Koncerty odbywają się także w przypadku opadów deszczu (zachęcamy do śledzenia prognozy pogody i zaopatrzenie się w parasole lub okrycie przeciwdeszczowe).

Zadanie publiczne zostało sfinansowane ze środków Miasta Słupsk.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało założone w roku 65-lecia sztuki operetkowej we Wrocławiu. W swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych koncertów, spektakli, recitali i widowisk. Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, postawiliśmy sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu. Założyciele stowarzyszenia to uznani w środowisku artystycznym działacze, animatorzy kultury i artyści z powodzeniem realizujący wiele projektów artystycznych skupiających się na gatunku operetkowym. Dlatego też działalność organizacji czerpie z ich dokonań i doświadczenia na polu krzewienia sztuki wysokiej oraz organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie. Cele regulaminowe Stowarzyszenia Operetka Wrocławska zakładają odbudowę tradycji tego gatunku muzyki na terenie całej Polski.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Operetka na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Brzegu Dolnym, Pile, Opolu, Legionowie, Brześciu Kujawskim, Żorach, Oświęcimiu, Raciborzu, Ciechocinku, Łapach, Zambrowie, Jastrowiu, Złotowie oraz na terenie powiatów kamiennogórskiego, wrocławskiego, krakowskiego, kępińskiego i ostrołęckiego.

Profile stowarzyszenia na Facebooku, Youtube i Instagramie: @Operetka Wrocławska