Kontrolowali trzeźwość kierowców. Zaskakująco mało pijanych

Wczoraj rano policjanci ze słupskiej komendy miejskiej wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej i Straży Gminnej Gminy Ustka i Potęgowo przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Spośród blisko 300 przebadanych kierowców jeden znajdował się pod wpływem alkoholu.

Złapanemu na jeździe na podwójnym gazie, oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Podczas akcji zwracano także uwagę kierowcom na przepisy związane z zapinaniem pasów bezpieczeństwa.

Kontrolowali trzeźwość kierowców

– To kolejne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach ale także w kierowców niestosujących się do przepisów. Policjanci oprócz sprawdzania stanu trzeźwości kierowców, zwracali także uwagę na inne ważne aspekty warunkujące bezpieczną podróż jak pasy bezpieczeństwa, foteliki do przewozu dzieci czy stan techniczny pojazdów – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

W trakcie kontroli sprawdzono trzeźwość blisko 300 kierowców. Zatrzymano jedną osobę, która kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. W podsłupskim Łosinie zatrzymano również pieszego, który idąc poboczem nie posiadał obowiązujących po zmroku obowiązkowych elementów odblaskowych. Wystawiono mandaty karne za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz zły stan techniczny pojazdów

Policjanci zapowiadają częstsze tego typu akcje. Mają one znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach, ale także oddziałują prewencyjnie na potencjalnych sprawców przestępstw i wykroczeń.