Komunikat Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku w sprawie zajścia w SOR w Słupsku

Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku informuje, że w niedzielę 8 grudnia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku funkcjonariusze policji stwierdzili u jednego z lekarzy alkohol w wydychanym powietrzu.

Decyzją Zarządu szpitala lekarz został natychmiast odsunięty od pełnienia tego dnia swoich obowiązków. Po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy Zarząd WSzS w Słupsku podjął decyzje o zawieszeniu lekarza w pełnieniu obowiązków na rzecz szpitala.

Z podjęciem dalszych decyzji w tej sprawie Zarząd WSzS w Słupsku czeka do wyświetlenia sprawy przez odpowiednie służby. Do tego czasu wymieniony lekarz nie będzie pracował na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Dodatkowe informacje z pracy szpitala

Punkt konsultacyjno-diagnostyczny HIV w Słupskim szpitalu będzie nadal czynny

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego nr 797/67/19 z dnia 06 sierpnia 2019 r. ogłoszony został konkurs ofert na realizację w roku 2019 zadania „Prowadzenie punktu konsultacyjno-diagnostycznego w Słupsku. P

Przedmiotowy konkurs był realizowanym przez WSzS zgodnie z wytycznymi Krajowego Centrum ds. AIDS” do 10 grudnia 2019 r. Samorząd Województwa Pomorskiego na początku roku 2020 ogłosi konkurs – jak co roku – na prowadzenie Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w kolejnym roku. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku planuje przystąpić do konkursu.

Nie czekając na rozstrzygnięcie nowego konkursu Zarząd Wojewódzkiego Szpitala wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego postanowili kontynuować pracę punktu konsultacyjno-diagnostycznej HIV. Poradnia czynna będzie w każdą środę (oprócz świąt) w godz. 15.30-18 w gabinecie nr 28 lub 29.

Najbliższy termin pracy PKD to 11 grudnia.