Kolejny Historyczny Czwartek w Słupsku. Od teraz w innej sali

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza wszystkich  na kolejne spotkanie z cyklu Słupskie Historyczne Czwartki. Tym razem spotkanie odbędzie  się w Galerii Kameralnej przy ul. Partyzantów 31 w Słupsku. W czwartek,10 maja o godz. 18.15. Tematem spotkanie będą Tajemnice willi Waltera Schulza i słupskich harcerzy. 

Na tym spotkaniu spróbujemy przybliżyć losy jednej z najładniejszych willi w przedwojennym Słupsku – informuje Tomasz Częścik, prowadzący spotkanie. – Budynek stojący u zbiegu ulic Partyzantów i Podgórnej należał rodziny Waltera Schulza, mistrza malarskiego. W jej posiadaniu były także budynki, w których obecnie znajduje się Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. 
Sama willa od lat związana jest także ze słupskim harcerzami. W okresie tuz po 1945 roku w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego było prawie 10 procent mieszkających w mieście Polaków. Do czasów nam współczesnych historię harcerstwa w Słupsku tworzyły dziesiątki tysięcy osób. Podczas spotkania będziemy chcieli odtworzyć ich dzieje, powspominać przygody, dawne przyjaźni. Jednym z gości spotkania będzie historyk Waldemar Wiśniewski, były komendant Hufca ZHP w Słupsku. 
Prowadzący: Tomasz Częścik. Wstęp wolny.