„Kisiciele” ze Słupska wystąpili w programie „Pytanie na śniadanie”

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku gotowali na antenie TVP2. Młodzież  wystąpiła w programie „Pytanie na śniadanie”, gdzie wspólnie z Jerzym Nogalem przygotowywała potrawy z kiszonych warzyw i owoców.

– Uczniowska grupa kulinarna „Kisiciele” z ZSI w Słupsku dzieliła  się swoją pasją kiszenia warzyw i owoców na antenie TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” – mówi Daniel Stawski z ZSI w Słupsku. – Młodzi słupszczanie wspólnie z Marcinem Kisielewskim, założycielem i opiekunem „Kisicieli”, oraz Jerzym Nogalem, szefem kuchni i bliskim współpracownikiem TVP, przygotowywali zdrowe potrawy z kiszonych warzyw i owoców. Słupszczanie zostali zaproszeni do Warszawy przez redakcję „Pytania na śniadanie”.

W warszawskim studiu telewizyjnym grupę kulinarną „Kisicieli” reprezentowali uczniowie: Anna Rogulska, Natalia Ratyńska, Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski oraz Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki w ZSI w Słupsku. Założyciel i opiekun „Kisicieli”.

Kulinarna ekipa „Kisicieli” liczy łącznie 12 członków. Celem działań młodych słupszczan jest propagowanie zainteresowań zdrowym odżywianiem, popularyzacja kiszenia i rozwijanie wiedzy dotyczącej procesu fermentacji, a także kultywowanie bardzo długiej w Polsce tradycji kiszenia.