Kibice murem za Czarnymi Panterami. Szykują wsparcie na zielono

Kibice murem za Czarnymi Panterami. Stowarzyszenia Kibiców Słupskiej Koszykówki „czarni.slupsk.pl” organizuje akcję #EnergaWlaczZielone.

W najbliższą niedzielę (15.01.2017) na meczu z MKS Dąbrowa Górnicza organizujemy akcję #EnergaWlaczZielone.

My, kibice, chcemy okazać jedność i udowodnić, jak ważni są w naszym życiu Energa Czarni.

Kibice murem za Czarnymi Panterami

– Ogłaszamy pełną mobilizację na mecz z MKS – w niedziele wszyscy na zielono – mówi Szymon Kisielewicz, organizator akcji.

– Naszym celem jest pokazanie sponsorowi tytularnemu, grupie energetycznej Energa, że jej pieniądze przekazywane na sport nigdzie nie zostaną tak docenione, jak właśnie w Słupsku.

EnergaWlaczZielone

Jak tłumaczą organizatorzy akcji: jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Energa

Grupa ENERGA jest zintegrowanym przedsiębiorstwem energetycznym, którego większościowym właścicielem jest Skarb Państwa.

Głównymi obszarami jej działalności są: wytwarzanie, obrót, dystrybucja i przesył energii elektrycznej i cieplnej. ENERGA dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej.

Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 188 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 19 TWh energii rocznie.

Jest też krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych.