Jutro słupski MOPR spodziewa się szturmu interesantów. Zaczyna się składanie wniosków 500 plus

Od 1 kwietnia można składać wnioski o dodatek w ramach programu 500 plus. Słupski MOPR przygotował cztery punkty, w których codziennie będą przyjmowane wnioski, a dodatkowo pracownicy opieki społecznej będą mieli dyżury we wszystkich miejskich przedszkolach i żłobkach.

 

Mimo tak dużego zabezpieczenia miejsc do składania wniosków o najsłynniejszy dodatek ostatnich lat szefostwo MOPR w Słupsku spodziewa się w pierwszych dniach oblężenia swoich placówek przez ludzi chcących jak najszybciej złożyć wniosek. Tymczasem przepisy jasno wskazują, że nie trzeba się spieszyć, bo na złożenie wniosku mamy czas do końca czerwca. Każdy kto zmieści się w tym terminie otrzyma pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Złożenie wniosku w lipcu będzie rozpatrywane od miesiąca złożenia bez wyrównania.

 

– Poza możliwością złożenia wniosku w MOPR przy ul. Słonecznej 15D, wnioski będą również przyjmowane w stworzonych do tego celu punktach przy ul. Jaracza 5, a także w dwóch wyznaczonych szkołach tj. na osiedlu Niepodległości i osiedlu Hubalczyków – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR w Słupsku. – Na czas wzmożonego przyjmowania Dział Świadczeń Rodzinnych będzie przyjmowania klientów, przynajmniej dwa razy w tygodniu do godziny 17:00.

Ponadto MOPR zorganizuje raz w miesiącu dyżury swoich pracowników we wszystkich przedszkolach miejskich i żłobkach w Słupsku. W tych placówkach, przez około dwie godziny, będzie można złożyć wnioski o wypłatę pieniędzy.

 

Kto może otrzymać świadczenie i jakie warunki trzeba spełnić?

  1. Świadczenie przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka, opiekunowi prawnemu dziecka do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.
  1. Pieniądze będą wypłacane rodzicom, którzy wychowują przynajmniej dwójkę niepełnoletnich dzieci. Na drugie, trzecie, czwarte i każde kolejne dziecko otrzymają oni po 500 złotych miesięcznie.
  2. Pieniądze wypłacane będą aż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.
  3. Nie obowiązuje żaden próg dochodowy.
  4. Świadczenie przysługuje również  na pierwsze dziecko, ale tylko wtedy, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800 złotych
  5. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1200 złotych