„Fuck islam” i „Arab dostanie kopa” na cenzurowanym. Prokuratura zajmie się słupskim marszem przeciwko uchodźcom

„Otwarta Rzeczpospolita” Stowarzyszenie Przeciwko Antysemityzmowi i Ksenofobii wysłało do Prokuratury Okręgowej w Słupsku zawiadomienie popełnieniu przestępstwa. Sprawa dotyczy manifestacji „Słupszczanie przeciw imigracji – Marsz w obronie polskich miejsc pracy”, która odbyła się 26 września w Słupsku.

 

 

„Uczestnicy wydarzenia, organizowanego przez Okręg Pomorski Młodzieży Wszechpolskiej, prezentowali hasło „Arab dostanie kopa”, „Fuck islam”, któremu towarzyszył przekreślony symbol islamu oraz krzyże celtyckie” – zaznaczają przedstawiciele „Otwartej Rzeczpospolitej” na swojej stronie internetowej.

 
Zdaniem Stowarzyszenia zachowania, które miały miejsce w trakcie manifestacji wypełniają znamiona czynu zabronionego – przestępstwa publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, narodowościowych i etnicznych oraz publicznego prezentowania przedmiotów, będących nośnikami treści treści faszystowskiej. W związku z czym osoby prezentujące przytoczone hasła i symbole powinny podlegać odpowiedzialności karnoprawnej za popełnienie przestępstwa – twierdzą członkowie stowarzyszenia.