„Fotel Mafiozy” – projekt designerski słupszczanek na festiwalu Gdynia Design Days

Projekt designerski uczennic Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zakwalifikował się na prestiżową wystawę odbywającą się w ramach festiwalu designu – Gdynia Design Days.

Praca młodych artystek ze Słupska jest publicznie eksponowana na wystawie finalistów 7 edycji konkursu „Młodzi na Start” i można ją obejrzeć do 15 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

– W ramach konkursu uczennice słupskiego plastyka: Klaudia Galek, Zuzanna Tomińska i Aleksandra Łuczaj przygotowały projekt designerski pt. „Szalone lata 90.(Fotel Mafiozy)” – fotel stworzony z kaset magnetofonowych z nagraniem dźwiękowym zawierającym odczytany przez lektora tekst „Ojca chrzestnego” autorstwa Mario Puzo – informuje daniel Stawski z Zspołu Szkół Informatycznych w Słupsku. – Stąd podtytuł projektu słupszczanek – „Fotel Mafiozy”. Licealistki do konkursu przygotowała Anna Wojcieszek, opiekunka projektu, nauczycielka w Liceum Plastycznym im. Stanisława I. Witkiewicza w Słupsku. Koncepcja designerska uczennic cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników Gdynia Design Days – dodaje Stawski.

Tematem tegorocznej edycji konkursu „Młodzi na Start” jest „Drugie życie mebla. Recykling – potrzeba czy trend?”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów, przygotowanych w oparciu o temat konkursu i promocję młodych designerów. Organizatorem konkursu jest redakcja ELLE Decoration, natomiast mecenasem konkursu jest Centrum Designu Gdynia z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo –Technologicznym / Gdyńskie Centrum Innowacji w Gdyni.