Ferie w muzeum

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, jak co roku, zaprasza na „Ferie w muzeum” od 13 do 26 stycznia 2020 r., w godzinach od 12.00 do 14.00.

Jak zawsze przygotowaliśmy 14 tematów, codziennie odbywają się inne zajęcia.

Wstęp na jedno spotkanie – 8 zł.

Dzieci przychodzących indywidualnie nie obowiązują zapisy.

Grupy zorganizowane przyjmowane są wyłącznie w innych terminach po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem telefonu: 59 842 40 81 wewn. 306 lub 59 728 55 21.

Ferie w muzeum: TEMATY ZAJĘĆ

13.01. (poniedziałek) – „String art”

Obrazy malowane nićmi. String art. to technika wyplatania obrazów z kolorowej włóczki, muliny lub nici na papierze, ścianie, ramkach lub deskach. Od 9 lat.

14.01. (wtorek) – „Niech gra muzyka!”

Dzieci stworzą kapelę ludową grając na własnoręcznie skonstruowanych instrumentach. Od 7 lat.

15.01. (środa) – „Słupscy osadnicy to my”

Jak wyglądały trudne wojenne losy tych, którzy przybywali na Pomorze po 1945 roku? Co ich tu przywiodło? Kogo spotkali na swojej drodze? Dzieci wcielą się w role powojennych mieszkańców miasta i odpowiedzą na te pytania, tworząc – poprzez wykorzystanie kukiełek – unikalną historyczną opowieść. Od 7 lat.

16.01. (czwartek) – „Decoupage i fotografie na drewnie”

Wykorzystując dwie techniki zdobnicze dzieci ozdobią przedmiot z drewna, wykorzystując wzory wycięte z papieru lub serwetki papierowej oraz odbijając fotografię na podłożu. Można przynieść na pendrivie jedną fotografię, która ma zostać użyta. Od 8 lat.

17.01. (piątek) – „Nie tyko książęce twarze”

Warsztaty, łamigłówki i konkurencje pod bacznym okiem Gryfitów. Od 9 lat.

18.01. (sobota) – „Malowane drewno”

Wspólnie poćwiczymy malarstwo na drewnie. Uczestnicy na początku zajęć przygotują fragmenty drewna wygładzając je papierem ściernym, a następnie stworzą na nich obrazy inspirowane naturą. Od 8 lat.

19.01. (niedziela) – „Stasiowo-Ignasiowe wariacje”

Zagłębimy się w sztuki wizualne bliskie młodemu Witkacemu. Spróbujemy swoich sił w literaturze, malarstwie i teatrze. Od 7 lat.

20.01. (poniedziałek) – „Kochana Babciu, Kochany Dziadku!”

Zajęcia o tym, jak ważne jest to, skąd pochodzimy i czego możemy nauczyć się od starszych. Przy okazji przygotujemy drobne upominki dla naszych Najbliższych: Babci, Dziadka, (a może Wujka lub Siostry, jeśli to im chcemy powiedzieć „Kocham Cię! ”). Od 7 lat.

21.01. (wtorek) – „Złapane sny”

Uczestnicy zajęć stworzą niepowtarzalne łapacze snów, które – według wierzeń plemion indiańskich – mają magiczną moc odpędzania koszmarów. Od 10 lat.

22.01. (środa) – „Smaki sztuki”

Czy kolor może mieć smak, czy słowa mają zapach i czy muzyka ma jakiś kształt? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź uczestnicząc w zajęciach praktycznych w oparciu o nowe wystawy znajdujące się w Spichlerzu Białym. Od 6 lat.

23.01. (czwartek) – „W kaligraficznym skrócie”

W Dniu Pisma Ręcznego, poznamy tradycje tworzenia tego, począwszy od pióra gęsiego. Od 8 lat.

24.01. (piątek) – „Żywe obrazy”

Dzieci po analizie jednego z wybranych obrazów z kolekcji MPŚ będą miały szansę ożywienia obrazu poprzez próbę jego odtworzenia podczas zajęć. Posłużą do tego odpowiednie rekwizyty. Od 7 lat.

25.01. (sobota) – „Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!”

Wykorzystując skrawki materiałów i drobne przedmioty, które można znaleźć w każdym domu, dzieci wykonają maskę na karnawałowy bal. Poznają też tradycje i zwyczaje karnawałowe. Od 6 lat.

26.01. (niedziela) – „Bal na Zamku”

Spotkanie współczesnych księżniczek i rycerzy, wspólne pląsy i zabawy. Zapraszamy w stroju balowym w dowolnej interpretacji. Od 5 lat.

Ferie w Muzeum
Ferie w Muzeum