Cztery firmy zainteresowane dokończeniem akwaparku

Do 30 października miasto czekało na firmy zainteresowane Dialogiem Technicznym, a co za tym idzie dokończeniem słupskiego parku wodnego. Nikt nie zdecydował się na kupno obiektu od miasta, natomiast pojawiły się oferty późniejszego zarządzania obiektem.

Wszyscy uczestnicy konsultacji uznali, że najbliższym, realnym terminem dokończenia inwestycji będzie 2018 rok. Ponadto dwie spośród zainteresowanych firm uważają, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych analiz rynkowych, które pozwolą na określenie zasadności zakresu budowy obiektu oraz jego funkcjonalności.

Cztery firmy zainteresowane dokończeniem akwaparku

Jak poinformował prezydent Robert Biedroń do dialogu zgłosiły się następujące firmy:
– firma WARBUD S.A. z siedzibą w Warszawie, wykonawca między innymi parku wodnego w Koszalinie,
-Cofeley Services Sp. zo.o. z siedzibą w Warszawie, która jest zaangażowana w realizację i zarządzanie ośmioma obiektami rekreacyjno-sportowymi na terenie Europy,
-Wodociągi Słupsk Sp. zo.o z siedzibą w Słupsku,
-Przedsiębiorstwo Budowlane INTER-SYSTEM S.A. z Wrocławia, wykonawca między innymi wrocławskiego Afrykarium i szeregu inwestycji rekreacyjno-sportowych.

Teraz powstaje harmonogram spotkań z zainteresowanymi firmami. Obie strony muszą zapoznać się ze swoimi oczekiwaniami i ofertami. Zdaniem prezydenta Roberta Biedronia, Zespół ds. Parku Wodnego „Trzy Fale” do końca grudnia zarekomenduje najkorzystniejszą koncepcję dokończenia inwestycji. Następnie ich propozycję będą musieli zaakceptować radni. Niewykluczone, że opinię rajców poznamy na styczniowej sesji. Ostateczna decyzja o formie i zakresie dokończenia inwestycji zapadnie w przyszłym roku.