Czarni Słupsk pomagają przed świętami. W piątek licytacje i zbiórki darów

W najbliższy piątek, 1 grudnia czarni Słupsk zagrają z Polpharmą Starogard Gdański. Początek o godz. 18:15. W przerwie meczu zostaną zorganizowane licytacje na rzecz potrzebujących.

 

Licytacje dotyczą:
– choinki wykonanej w całości przez podopiecznych DPS w Machowinku. Zrobiona jest ona ze słomy, na drewnianym stelażu z ozdobami świątecznymi. Pieniądze z licytacji przeznaczone zostaną na zakup materiałów do dalszej pracy podczas terapii zajęciowej. Licytacja choinki podczas meczu to wieloletnia tradycja.

– piłki meczowej z autografami naszych zawodników. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup wózka inwalidzkiego dla 24-letniego Emila, który w ostatnie wakacje uległ wypadkowi samochodowemu. Dotychczas udało się zebrać na ten cel 13 000 złotych. Wózek kosztuje 15 000 złotych.

Przeprowadzona będzie zbiórka zabawek dla dzieciaków ze szpitala.
– Nasi koszykarze razem ze studentami z Akademii Pomorskiej 6 grudnia odwiedzą dzieciaki, które przebywają w słupskim szpitalu – informuje Wioletta Kozłowska, specjalista ds. marketingu Czarnych Słupsk. – Jeśli posiadacie zabawki w dobrym stanie, gry planszowe, karciane, kolorowanki, kredki, flamastry – słowem wszystko co dzieciakom choć trochę umili pobyt w szpitalu, chętnie przekażemy je w Waszym imieniu. Zabawki zbierać będziemy przed piątkowym meczem. Zostawić je można na stoisku Akademii Pomorskiej, które znajduje się przy wejściu głównym oraz na stoisku przy Klubie Olimpijczyka – dodaje Kozłowska.