Coraz więcej oznaczonych jednośladów

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku sobotnim udziałem w festynie pt.  „Wyprzedaż garażowa” w Kobylnicy, zainaugurowali sezon znakowania rowerów. Akcja mundurowych polega na trwałym wygrawerowaniu w rowerze 10-znakowego kodu i wpisaniu go do policyjnego systemu. Głównym założeniem i celem znakowania jednośladów jest ograniczenie procederu kradzieży rowerów.

 

W miniony weekend w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się festyn pod nazwą „Wyprzedaż garażowa”. Jak sama nazwa mówi, mieszkańcy oprócz możliwości wyprzedaży swoich niepotrzebnych już przedmiotów, mogli zadbać o bezpieczeństwo znakując swoje rowery. Stanowisko policjantów, którzy znakowali jednoślady, cieszyło się dużym powodzeniem. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP na każdym z rowerów nanieśli specjalnym urządzeniem do grawerowania ciąg 10 liczb, a następnie dane te wprowadzone zostały do policyjnego systemu.

 

Wszystko to odbywa się w ramach akcji „ Bezpieczny rower”, a głównym celem programu jest ograniczenie procederu kradzieży jednośladów i handlu nimi. Zbierana baza danych umożliwia dotarcie do właściciela roweru w sytuacji jego odzyskania. Kolejne znakowanie rowerów niebawem.