Biedroń leci do Las Vegas reprezentować Słupsk wśród gejów i lesbijek

Robert Biedroń, prezydent Słupska postanowił reprezentować Słupsk na największej konferencji polityków LGBT na świecie w Las Vegas.

Wyjazd prezydenta Słupska na spotkanie gejów, lesbijek, transseksualistów i biseksualistów wzbudziło kontrowersje wśród mieszkańców miasta.

Biedroń zapewnia, że wszystkie koszty jego wyjazdu ponoszą organizatorzy konferencji i miasto nie zapłaci nic za jego podróż.

Biedroń leci do Las Vegas

Będę reprezentował miasto i zostałem zaproszony przez organizatorów jako polityk i jako włodarz miasta – mówi Biedroń. – Tam będą politycy z całego świata, Kongresu USA i parlamentów z innych krajów oraz włodarze innych miast. Normalne coroczne spotkanie, w którym brałem już dwa razy udział i reprezentować Słupsk po raz trzeci.

Tymczasem wielu słupskich radnych uważa, że na takie spotkania Biedroń powinien jeździć prywatnie, a nie jako prezydent Słupska.

Radni protestują

Na dzisiejszej konferencji prasowej przeciwko wyjazdowi Biedronia zaprotestował Adam Jaworski, były kandydat na prezydenta Słupska.

– Większość słupszczan nie utożsamia się z tym, co pan mówi – grzmiał Jaworski. – To wstyd. Ludzie nie chcą, aby ich pan tam reprezentował.

Tymczasem prezydent Biedroń twierdzi, że jego wyjazd na kongres LGBT będzie okazją do promowania Słupska.

http://www.slupsk.pl/

LGBT

LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – akronim, skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako do całości.

Do grupy osób transgenderycznych wlicza się również osoby transseksualne.

W ogólnej definicji terminem tym określa się ogół osób, które tworzą mniejszości o odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osób o tożsamości płciowej niezgodnej z płcią biologiczną (osoby transgenderyczne i transseksualne).