Bezpłatne warsztaty matematyczne dla młodzieży gimnazjalnej

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku organizuje bezpłatne warsztaty matematyczne. Warsztaty mają nazwę „Lubię myśleć – rozwiązuję zadania z błyskiem. Kreatywne spotkania z matematyką”.

„Kreatywne spotkania z matematyką” to możliwość dyskusji i szukania odpowiedzi na nurtujące słuchaczy pytania „matematyczne”. Podczas comiesięcznych spotkań prowadzący omawiać będą wybrane zagadnienia z matematyki w sposób łatwy do zrozumienia dla każdego, kto chciałby poznać jej sekrety.

Bezpłatne warsztaty matematyczne

– Celem zajęć jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych – mówi Daniel Stawski z ZSI w Słupsku. – Pobudzanie uczestników do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki. Sobotnie spotkania z matematyką to cykl otwartych zajęć warsztatowych dla wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych Królową Nauk.

Organizatorzy przekonują, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Do udziału w spotkaniach nie jest wymagana zaawansowana znajomość matematyki, wystarczy zabrać ze sobą odrobinę chęci i wyobraźni.

Zajęcia poprowadzi pan Piotr Gumienny, uznany słupski matematyk, laureat Ogólnopolskiego Internetowego Plebiscytu „Nauczyciel Roku 2014/15 –  Nauczyciel z pasją”.
Terminy spotkań:
– 5 MARCA 2016
– 2 KWIETNIA 2016
– 7 MAJA 2016
W GODZINACH 10.00 – 12.00
Zapisy pod numerem telefonu: 59 845 60 70 lub 516 248 129