Będzie protest. Młodzi przeciwko oKUPAcji Słupska!

W najbliższy czwartek, 6 kwietnia uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizują happening „Młodzi przeciwko oKUPAcji Słupska!”. Celem akcji jest protest przeciwko niewłaściwym zachowaniom mieszkańców Słupska, którzy nie sprzątają nieczystości pozostawionych przez swoje psy na trawnikach, placach zabaw, chodnikach czy w parkach.

 

 

 

Happening „Młodzi przeciwko oKUPAcji Słupska!” ma zwrócić uwagę na to, że zalegające psie odchody uniemożliwiają korzystanie z tych miejsc, są problemem ochrony środowiska, problemem natury estetycznej oraz zagrażają zdrowiu. Akcja ma wpłynąć na mentalność właścicieli psów, sprawić, że sprzątanie psich odchodów będzie zjawiskiem powszechnym. Powiedzenie STOP psim kupom, zachęcanie nie tylko mieszkańców, którym przeszkadzają psie ekskrementy, ale przede wszystkim właścicieli psów, których obowiązkiem jest utrzymywanie porządku po swoich czworonogach.

 

 

W ramach happeningu uczniowie słupskiego Technikum Weterynarii wyruszą do miasta, by za pomocą kolorowych chorągiewek z hasłami typu: „kupa wstydu”, „bomba biologiczna”, „to nie czekolada dla dzieci” znakować zanieczyszczone miejsca. Napotkanym osobom młodzież będzie wręczać także darmowe akcesoria do sprzątania psich odchodów oraz ulotki informacyjne.

 

 

 

– Młodzi ludzie chcą żyć w czystym Słupsku. Jeśli my nie zadbamy o nasze miasto, nikt tego za nas nie zrobi. Kochamy psy, ale chcemy namawiać ich właścicieli, żeby sprzątali po czworonogach. Obraz Słupska po zimie jest tragiczny. Psie odchody to nie tylko rażący i nieestetyczny element miejskiego krajobrazu, ale bardzo poważny problem epidemiologiczny, bowiem w odchodach psów występuje wiele drobnoustrojów, które mogą być przyczyną groźnych chorób zakaźnych i pasożytniczych u ludzi – mówi Anna Wnuk, nauczyciel w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku, współorganizator happeningu.