Artystyczny Klub Rodzica online

Specjalnie dla Was Centrum Kultury Gminy Słupsk oraz Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” przygotowali niesamowitą wyprawę w świat przyrody.

Podczas wirtualnego spotkania dowiecie się jak dbać o przyrodę i pomagać zwierzętom w swoim otoczeniu. Wielu z Nas posiada ogród czy działkę, spróbujmy urządzić je w sposób przyjazny dla nich.

O tym, że nie jest to szczególnie kłopotliwe, ani kosztowne, a daje dużo satysfakcji w bliskim kontakcie z przyrodą przekona Was Anna Mariola Kasprzak z działu edukacji Parku Krajobrazowego. Dzięki niej dowiesz się co zrobić, aby obok nas zagościły zwierzęta. Pozyskamy w ten sposób naturalnych sprzymierzeńców w walce ze szkodnikami roślin, a przygotowując hotel dla owadów zaprosimy zapylacze przyjazne naszym uprawom. Nie wspominając już o całej rzeszy ptaków, które wszyscy lubimy słuchać oraz podglądać ich zachowanie.

Artystyczny Klub Rodzica
Artystyczny Klub Rodzica

Na spotkanie organizowane w ramach „Artystycznego Klubu Rodzica” zapraszamy zarówno dzieci jak i ich rodziców. Wspólnie nauczymy się jak przygotować „hotel” dla owadów, zbudować skrzynkę dla nietoperza, czy też budkę dla ptaków, dowiemy się jak pomagać jeżom oraz innym małym zwierzętom żyjącym wokół nas. Poznamy także wiele ciekawostek z życia naszych „mniejszych braci”.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko macie pytania dotyczące życia zwierząt w Waszym otoczeniu, na które chcielibyście poznać odpowiedź zapraszamy do przesłania ich do 10 maja na adres: promocja@gok.slupsk.pl. Na wybrane z nich spróbujemy odpowiedzieć w trakcie spotkania online.

Pamiętaj: Fanpage Centrum Kultury na Facebooku – https://www.facebook.com/ckibpgminaslupsk/ 17 maja o godz. 11:00 – bądźcie razem z nami.