Finał zmagań matematycznych dzieci i młodzieży na Akademii Pomorskiej

W najbliższy poniedziałek 25 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się Jubileuszowy, XV Finał Ligi Matematycznej. Udział w nim biorą uczniowie od podstawówki do szkoły ponadgimnazjalnej.
Liga Matematyczna organizowana jest od 1996 roku. Pomysłodawcami byli nauczyciele matematyki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy w Słupsku – Piotr Gumienny i Zdzisław Matuski. Od roku 2001 współorganizatorem Ligi Matematycznej jest Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
– Twórcom Ligi od lat przyświeca ten sam cel – zarazić matematyczną pasją jak najwięcej utalentowanej młodzieży, pokazać przyjemności rozwiązywania logicznych łamigłówek oraz radości samodzielnego rozwikłania problemów matematycznych. Mamy nadzieję rozwijać logiczne myślenie i poprawne wnioskowanie, zachęcać do twórczych poszukiwań. Pragniemy uczyć systematyczności, cierpliwości, wytrwałości, konsekwencji w działaniu, uporu w dążeniu do celu. To bardzo szlachetny i ekskluzywny sposób spędzania wolnego czasu. Podczas półfinału i finału mają szansę spotkać  się i zaprzyjaźnić młodzi ludzie myślący podobnie i mający tę samą szlachetną pasję – MATEMATYKĘ– mówi dr Zofia Lewandowska z Instytutu Matematyki AP, wieloletni członek Komisji konkursowej.
Uczestnicy finału poznają wyniki swych zmagań tego samego dnia na uroczystym rozdaniu nagród o godz. 15.30 w AULI 414 na Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul.  Boh. Westerplatte 64.