Lenistwo dało uczennicy 3 miejsce na ogólnopolskim konkursie

Blanka Erbel, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarsko – Poetyckim „Siedem grzechów głównych”. Na konkurs napłynęły 302 prace. Ogólnopolski konkurs malarsko-poetycki „Siedem grzechów głównych” był zaproszeniem do wyrażenia swojego zdania językiem sztuki na temat problemów społecznych, moralnych i religijnych. Praca Blanki Erbel nosi tytuł „Siódmy był za leniwy”, została wykonana techniką malarską. Uczennicę przygotowała Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy ZSI w Słupsku.

 

Siódmy był za leniwy - tak brzmi tytuł pracy konkursowej Blanki Erbel (2)Siódmy był za leniwy - tak brzmi tytuł pracy konkursowej Blanki Erbel (3)Siódmy był za leniwy - tak brzmi tytuł pracy konkursowej Blanki Erbel (4)Siódmy był za leniwy - tak brzmi tytuł pracy konkursowej Blanki Erbel (8)
– Cieszę się bardzo z sukcesu. Tematyka konkursu była bardzo inspirująca i dawała szerokie pole do popisu. Pytania problemowe zawarte w temacie są bardzo aktualne, dotyczą natury ludzkiej i dotykają kwestii szeroko pojętej wolności, ludzkich przywar. XXI wiek to specyficzny czas, naznaczony szybkim tempem życia, a pytania konkursowe skłaniają do refleksji, zatrzymania się na chwilę i pomyślenia nad naszym życiem – mówi Blanka Erbel.
Tematem konkursu było: siedem grzechów głównych, do których zaliczamy: pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 18 marca 2016 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem konkursu był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.