40 dzieci z województwa pomorskiego pojedzie na bezpłatne wakacje

W ramach akcji Wakacje z Muszkieterami, Fundacja Muszkieterów już po raz piąty funduje letni wypoczynek dla dzieci w wieku 8-14 lat pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych instytucji opiekuńczo-wychowawczych.

W tym roku na kolonie do Julinka pod Warszawą pojedzie 600 dzieci z całej Polski, w tym ok. 50, które przyjechały do naszego kraju z objętej wojną Ukrainy. Wśród wypoczywających znajdzie się 40 dzieci z województwa pomorskiego.

W sumie w okresie od 3 lipca do 27 sierpnia zaplanowano osiem turnusów. W ciągu ostatnich czterech edycji akcji, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 5000 organizacji i wysłała na wakacje ponad 3500 dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy wakacyjny wyjazd poza miejsce zamieszkania.

Pod okiem wykwalifikowanych opiekunów najmłodsi skorzystają m.in. z atrakcji parku rozrywki w Julinku, pojadą na wycieczkę do Warszawy, a nawet odbędą trening szermierczy, który poprowadzą ambasadorzy Wakacji z Muszkieterami – floreciści Klubu Uczelnianego AZS reprezentujący Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wartości Grupy Muszkieterów, takie jak: odwaga, uczynność, mądrość, otwartość, wrażliwość, sumienność, pracowitość i uczciwość są bliskie także sportowcom. Od kilkunastu lat wspieramy szermierzy z klubu Muszkieterowie Warta Poznań i z radością kontynuujemy tę działalność również w ramach akcji Wakacje z Muszkieterami. Treningi i zabawy, które prowadzą ambasadorzy, cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością i z pewnością są elementem, który wyróżnia nasze wyjazdy spośród wszystkich innych – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Wyjazdy są w pełni finansowane dzięki Fundacji Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dzięki klientom sklepów tych sieci, którzy zapełnili fundacyjne skarbonki ustawione przy kasach lub zakupili torby oznaczone logo Fundacji. Właściciele sklepów współpracują z takimi organizacjami jak: Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Gminne Ośrodki Pomocy, Domy Dziecka, Szkoły Podstawowe oraz inne organizacje pozarządowe. To właśnie oni najlepiej znają lokalne potrzeby.

– Rok szkolny jest dla dzieci pełen wyzwań i ciężkiej pracy, dlatego tak ważny jest wakacyjny wypoczynek. Zasługuje na niego każdy, bez względu na sytuację rodzinną, czy materialną. Akcja Wakacje z Muszkieterami powstała po to, by najmłodsi mogli beztrosko się bawić, wypoczywać na świeżym powietrzu i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami, ale także uczyć się. Ten rok jest wyjątkowy – w turnusach wezmą też udział dzieci, które przyjechały z Ukrainy. Mamy nadzieję, że takie prawdziwe wakacje pozwolą im choć na trochę oderwać się od tematu wojny i jeszcze bardziej zintegrować się z dziećmi z Polski – podsumowuje Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

W ciągu ostatnich czterech edycji akcji, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 5000 organizacji i wysłała na wakacje ponad 3500 dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy wakacyjny wyjazd poza miejsce zamieszkania.