14 sierpnia Bazarek Natury w Krępie Słupskiej

Bazarek Natury to wyjątkowa przestrzeń, w której realizowana jest idea sprawiedliwego handlu, budując bezpośrednie relacje między lokalnymi producentami zdrowej żywności i konsumentami.

Bazarek Natury – Miejsce

Bazarek Natury odbywa się w Centrum Produktów Lokalnych w Krępie Słupskiej. Centrum Produktów lokalnych to przestrzeń należąca do Centrum Kultury Gminy Słupsk.
Adres: ul. Lipowa 3, 76-200 Krępa Słupska.

Naturalnie

Na targ zaproszeni są niewielcy producenci żywności ekologicznej i wytwarzanej metodami tradycyjnymi. Nie wszyscy dostawcy posiadają
certyfikaty ekologiczne, ale każdy z nich przykłada najwyższą wagę do jakości swoich produktów – są one rezultatem ich ciężkiej pracy i
prawdziwej pasji.

Lokalnie

Jedną z istotniejszych cech targu jest lokalność – w przeważającej większości dostawcy przyjeżdżają z miejscowości oddalonych nie więcej niż 50 km od Słupska.

Bezpośrednio

Na targu konsumenci żywności stają twarzą w twarz z jej producentami. Kupują twaróg od pani Krysi, chleb od pana Macieja, warzywa od pani Marianny. Mają świadomość co, gdzie i w jaki sposób zostało wyprodukowane. Wiedzą, że ich pieniądze wspierają rozwój małych, rodzinnych gospodarstw, a nie wielkich międzynarodowych sieci handlowych.

Przebojem sierpniowego bazarku będzie borówka amerykańska z certyfikowanej ekologicznie plantacji.

Nie zabraknie warzyw psiankowatych i dyniowatych – m.in. pomidorów, ogórków, bakłażanów czy cukinii. Ponadto dostępne będą wędzone ryby,
pieczywo, syrop z pędów sosny, produkty z jagody kamczackiej i żurawiny wielkoowocowej, syrop z mniszka lekarskiego, naturalne wędliny i wyroby mięsne.

Podczas Bazarku Natury będzie można zaopatrzyć się w nabiał od wiejskiej serowarni, opierającej się na profesjonalnym wyposażeniu. W ofercie znajdują się – sery różnego rodzaju, twaróg, masło, śmietana, mleko.

Będzie można zakupić również oleje tłoczone na zimno z rzepaku, lnu i lnianki, kaszę gryczaną, siemię lniane czy zakwas z buraków.

Kiedy?

Bazarek Natury odbędzie się 14 sierpnia w godzinach 10:00-13:00 w Krępie Słupskiej ul. Lipowa 3.

Znamy również już terminy kolejnych spotkań – będą to: 11 i 25 września.

Szczegóły: www.kultura.slupsk.pl oraz www.facebook.com/BazarekNaturyKrepa