Młodzi słupszczanie znów wypływali medale na mistrzostwach Polski

Za nami udany weekend dwójki pływaków SKALARA Słupsk. W dniach 28-29.04.2018r. w stolicy polskiej piosenki w Opolu odbyły się zawody z cyklu ARENA Grand Prix Puchar Polski. Na opolskiej pływalni pojawiła się niesamowita liczba zawodników bo, aż ponad 808 ze 111 klubów z Polski. Tak duża frekwencja spowodowała, iż sobotnie zmagania zawody trwały ponad 14 godzin i zakończyły się o 22.00 co pokazuje jak ta dyscyplina sportu jest popularna.

Za nami udany weekend dwójki pływaków SKALARA Słupsk
Za nami udany weekend dwójki pływaków SKALARA Słupsk

Wspomniana dwójka słupskich pływaków to Michał Grzecza oraz Agnieszka Rutkowska. Michał rywalizował wśród 14-latków i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Większość jego startów to nowe rekordy życiowe. Najlepsze wyniki zanotował w konkurencji 50m stylem motylkowym (28.36) oraz 100m stylem grzbietowym (1:07.90). W obydwu konkurencjach Michał zajął III miejsce. W pozostałych konkurencjach zawsze notował wyniki w pierwszej dziesiątce. Młody słupszczanin na co dzień trenuje pod okiem trenera Macieja Kowalewskiego.

Za nami udany weekend dwójki pływaków SKALARA Słupsk
Za nami udany weekend dwójki pływaków SKALARA Słupsk

– Agnieszka Rutkowska pojawiła się na opolskiej pływalni tuż po zakończonym zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów – informuje Dariusz Grondziewski z klubu Skalar. – Zawody były ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się pod koniec maja Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w Łodzi. Aga startowała na 50m stylem klasycznym (34.02), w którym zajęła III m-ce wśród 17-18 latek, następnie 400m stylem zmiennym i tu udało się zając III m-ce wśród seniorek oraz I w swojej kategorii wiekowej 17-18 latek. Zaraz po tym starcie ponownie pojawiła się na słupkach startowych. Tym razem w konkurencji 200m stylem klasycznym. I tu miła niespodzianka. Agnieszka wygrywa wśród seniorek oraz w swojej kategorii z czasem 2:35.30. Łącznie słupszczanka zdobyła 6 medali (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) – dodaje D. Grondziewski.

Nasi reprezentanci zdobyli 8 medali (3 złote, 1 srebrny, 4 brązowe) co w klasyfikacji medalowej dało 22 miejsce wśród 111 klubów które odwiedziło Opole. Po zawodach Michał wyjechał na zgrupowanie Kadry Narodowej do Dębicy, gdzie będzie przygotowywał formę przez dwa tygodnie. Natomiast Agnieszka po zawodach wyjechała do Olsztyna również budować formę. Następny sprawdzian naszych zawodników już 12-13.05.2018r. na ARENA Grand Prix Puchar Polski w Warszawie.