Młodzi słupszczanie idą w ślady Marcina Gortata. Jutro zrobią pierwszy krok

Dziewięćdziesięcioro uczniów z trzech słupskich szkół podstawowych, we wtorek 3 listopada o godz. 10 w hali Gryfia weźmie udział w turnieju sprawnościowym Szkolnym Skills Challenge „Mierz wysoko” organizowanym przez fundację Marcina Gortata MG13 przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wychowankowie Szkół Podstawowych nr 5, 8 i 10 wezmą udział w treningu motywacyjnym, profesjonalnej rozgrzewce oraz pokonają specjalnie przygotowany tor sprawnościowy.

Celem SSC jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, podnoszenia sprawności fizycznej oraz wzmocnienia pozycji wf-u i sportu w hierarchii środowiska szkolnego.

– Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce i uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, rozwijają się zdrowo i podnoszą swoją sprawność fizyczną – informuje Marta Szudobaj ze Słupskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. – Dodatkowym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, ale również nauczycielom, że niezależnie od możliwości obiektu sportowego, na którym odbywają się zajęcia sportowe w szkole, można zostać mistrzem. Potrzebna jest tylko chęć dążenia do upragnionego celu, wytrwałości i ciężka praca.

Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy całego turnieju  (bierze w nim udział łącznie 50 miast) oraz nauczyciela – wyjazd do USA na specjalne zaproszenie Marcina Gortata, którego główną atrakcją jest obecność na meczu NBA drużyny Washington Wizards.