Izabela Zoanowicz ze Słupska ze złotym medalem na Marbruk Triathlon Charzykowy

W sobotę 11.06 nad jeziorem Charzykowskim triathloniści rozpoczęli rywalizację w kultowych zawodach z cyklu CIECH Tri Tour – Marbruk Triathlon Charzykowy. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Reprezentantka Słupska przywiezie do domu złoty medal.

Marbruk Triathlon Charzykowy
Marbruk Triathlon Charzykowy

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Dzisiaj w Charzykowach startującym pomagały wyjątkowo sprzyjające warunki – temperatura wody wynosiła aż 19 stopni Celsjusza. Jednocześnie zawodników orzeźwiał lekki wiatr. Pogoda była idealna do startu w triathlonie!

Marbruk Triathlon Charzykowy
Marbruk Triathlon Charzykowy

Marbruk Triathlon Charzykowy

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja rozpoczęła się w sobotę punktualnie o 8, na pierwszy ogień poszli zawodnicy startujący w dystansie sprinterskim mającym 28,25 km. Trzy godziny później rozpoczęły się zmagania na dystansie niespełna 112,99 km. W sobotę, 11.06.2022 r., Izabela Zoanowicz ze Słupska wywalczyła złoty medal w kategorii kobiet 50-59 lat na dystansie sprinterskim.

Sportowe emocje będą trwały również w niedziele, gdy zawodnicy w Charzykowach będą rywalizować na dystansie 56,5 km oraz w sztafetach. Kolejne triathlonowe zmagania już 15 lipca podczas JBL Triathlon Poznań. Miejmy nadzieję, że atmosfera na zawodach będzie również tak samo wspaniała, jak obecnie w Charzykowach.

Informacja – Prelite Public Relations
Źródło zdjęć: CIECH Tri Tour