Zandberg w Słupsku

W sobotę, 18 stycznia, w Słupsku gościł Adrian Zandberg. Poseł wziął udział w spotkaniu z sympatykami lewicy, zorganizowanym przez słupskie koło partii Razem.

Zandberg mówił o losach ustaw, zgłaszanych w ostatnich tygodniach w parlamencie przez koalicyjny klub lewicy. Przewidywały one zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia oraz podniesienie emerytury minimalnej do 1600 złotych. Ustawowe podniesienie emerytury minimalnej nie wejdzie w życie – przeciwko propozycji lewicy, popieranej przez związki zawodowe, zagłosowały PiS i Platforma Obywatelska. W związku z tym do podwyżki emerytur nie dojdzie.

Na spotkaniu poruszano też kwestie lokalne, takie jak likwidacja Urzędu Morskiego i związany z tym kolejny protest pracowników czy ograniczenia w porannych i wieczorowych kursach linii komunikacji miejskiej, utrudniające dojazd i powrót z pracy osobom zatrudnionym w CH Jantar.

Słupska działaczka Razem, Marzena Kutwa, mówiła też o zaniedbaniach w segregacji odpadów przez firmy i o planowanej akcji słupskiego Razem w tej sprawie.

W niedzielę w Słupsku odbywa się konwencja, która inauguruje kampanię Roberta Biedronia. Biedroń będzie wspólnym kandydatem Wiosny, SLD i partii Razem w wyborach prezydenckich.