Wernisaż w Galerii Kaplicy św. Jerzego

Dziś o godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy „O potrzebie portretowania”, autorstwa Marka Wrzesińskiego. Ekspozycję będzie można oglądać w Galerii Kaplicy św. Jerzego, mieszczącej się przy placu Bł. B. Kostkowskiego.

„O potrzebie portretowania”

Autor obrazów, doktor Marek Wrzesiński, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Głównym tematem serii jego obrazów jest portret. – Moje realizacje malarskie w tym przypadku mają charakter poznawczy. Próbuję w nich zmierzyć się z problemem życia, śmierci oraz bezpowrotnej utraty czasu. Zbiorowy portret mojej rodziny staje się malarską metaforą prawdy o człowieku. Portretowanie to proces doświadczania, ale i oszukiwania czasu w wymiarze duchowym, egzystencjalnym i artystycznym. Moim zamierzeniem jest więc konfrontacja własnych doświadczeń malarskich z nowym problemem artystycznym i egzystencjalnym, jak również wychylenie się nad osią czasu i spojrzenie w przeszłość. – mówi Wrzesiński.
http://www.asp.gda.pl/strona/255/dr_marek_wrzesinski

Zapraszamy na wernisaż

Wystawa będzie czynna do 26 lipca. Ekspozycję można obejrzeć w piątki, soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 14.00.