Spotkaj się z Szekspirem

Słupski Ośrodek Kultury wspólnie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim przygotował projekt skierowany do młodzieży. W ramach tej inicjatywy dwie czterdziestoosobowe grupy wezmą udział w „Wakacjach u Szekspira”. Uczestnicy spędzą dzień w Gdańsku, gdzie pod okiem profesjonalistów podszkolą swoje umiejętności sceniczne, zwiedzą Teatr Szekspirowski, a także zobaczą spektakl „Wesołe kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera.

Spotkaj się z Szekspirem

Jak się zgłosić?

Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prowadzone są zapisy. Projekt koordynuje Gabriela Keller-Janus. Chętni powinni przesłać swoje zgłoszenie na adres g.keller@sok.slupsk.pl. Pierwsza grupa wyjedzie do Gdańska 13 sierpnia, a druga 21 sierpnia.

Program wyjazdy

Uczestnicy wyjadą ze Słupska o 8.00 rano. Po przyjeździe do Gdańska młodzież zostanie podzielona na grupy warsztatowe. Po czterogodzinnych warsztatach teatralnych zaplanowano przerwę obiadową, a następnie zwiedzanie teatru z profesjonalnym przewodnikiem. Uczestnicy będą mieli okazję przejść się po korytarzach i zakamarkach, a przy okazji posłuchać o Szekspirze i teatrze elżbietańskim. O godzinie 16.30 odbędzie się spektakl „Wesołe kumoszki z Windsoru”. Powrót do Słupska zaplanowano na godzinę 22.00.