Śpiewnik koncertowy symfonicznie w Sinfonia Baltica

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zaprasza wszystkich chętnych na koncert po tytułem „Śpiewnik koncertowy symfonicznie„.

Śpiewnik koncertowy symfonicznie

Jest to koncert, podczas którego zostaną wykonane selekcje utworów z kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko, Grzegorza Ciechowskiego, Bogusława Meca, zespołu Perfect i Kombii.

12 maja 2023 r. godz. 19:00.
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk.
Bilety 80/70/60 zł.

Rezerwacji biletów można dokonywać telefonicznie +48 59 842 38 39, mailowo: impresariat@sinfoniabaltica.pl lub w kasie Filharmonii.

Śpiewnik koncertowy symfonicznie w Sinfonia Baltica
Śpiewnik koncertowy symfonicznie w Sinfonia Baltica

Wystąpią:

Jacek Kotlarski – wokal, prowadzenie koncertu

Patrycja Kotlarska – wokal
Piotr Wrombel – fortepian, aranżacje orkiestrowe
Zbigniew Wrombel – kontrabas, gitara basowa
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Adam Klocek – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.

Program koncertu – Śpiewnik koncertowy

Zbigniew Wodecki – utwory: „Izolda”, „Walc Embarras”, „Panny mego Dziadka”.

Perfect – utwory: „Niepokonani”, „Nie mogę Ci wiele dać”.

Andrzej Zaucha – utwory: „Bądź moim natchnieniem”, „W złotych kroplach deszczu”, „Myśmy sobie pisani”.

Bogusław Mec – utwór: „Jej portret”.

Krystyna Prońko – utwór: „Jesteś lekiem na całe zło”.

Kombii – utwór: „Słodkiego miłego życia”.

Grażyna Łobaszewska – utwory: „Nad rzeką marzeń”, „Czas nas uczy pogody”.

Grzegorz Ciechowski – utwór: „Nie pytaj o Polskę”.

Artyści

cyt:”

JACEK KOTLARSKI

Urodzony 05.09.1970 roku w Wolsztynie.

Absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki (rok 1989), następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu (1992), aż w końcu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu (2017).

Od roku 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, biorąc kolejno udział w spektaklach : Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Deszczowa Piosenka, Ale Musicale, Mamma Mia oraz Piloci.

Posiada na swoim koncie szereg solowych recitali i koncertów z towarzyszeniem zarówno własnego combo instrumentalnego jak i wielu orkiestr filharmoników polskich.

Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi artystami jak: Irena Santor, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, etc. Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje, Idol, Zacisze Gwiazd.

Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy etc).

W roku 2008 prezentował solowe partie projektu symfonicznego Johna Lorda, współzałożyciela i wybitnego „hammondzisty” legendarnej brytyjskiej rockowej grupy Deep Purple.

W roku 2010 wcielił się w jedną z głównych ról musicalu Swing, wystawianego na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

8 maja 2011 roku śpiewał w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata „Roy Thomson Hall” w Toronto (Kanada) wykonując arie z Oratorium Miłosierdzie Boże Zbigniewa Małkowicza.

Wiosną 2012 ukazał się jego pierwszy solowy, autorski album, który powstał w kooprodukcji z pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Herdzinem, wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”.

Posiada także w swoim dorobku gościnny udział w jedenastu projektach płytowych takich artystów jak: Krzysztof Herdzin, Filp Sojka,Michał Grott, Dawid Lubowicz.

Od roku 2016 zajmuje stanowisko trenera wokalnego solistów Teatru Muzycznego Roma, przygotowując ich do ról w spektaklach Mamma Mia, Last Five Years, Piloci, Once, Przypadki Robinsona Crusoe.

Rok później obejmuje stanowisko wykładowcy „Stylistyki Musicalowej” na wydziale Wokalno – Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jacek Kotlarski - Śpiewnik koncertowy symfonicznie w Sinfonia Baltica
Jacek Kotlarski – Śpiewnik koncertowy symfonicznie w Sinfonia Baltica

ZBIGNIEW WROMBEL

Muzyk – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.

Współpraca na innych „frontach muzycznych” obejmuje różne formacje artystyczne takie jak na przykład orkiestry Zbigniewa Górnego, Wiesława Pieregorólki, Alex Band, Kukla Band. Grał też w legendarnym zespole „Marek & Vacek”.

Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych od kontrabasu akustycznego począwszy, na gitarach basowych progowych i bezprogowych skończywszy. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’n’bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.

Jako muzyk studyjny nagrał wiele sesji z różnymi artystami. Lista artystów jest długa i zawiera także wokalistów muzyki pop takich jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, grupa Vox, Eleni, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Piotr Schulz, Gabriel Fleszar, Andrzej Cierniewski.

Obok działalności koncertowej i studyjnej Zbigniew Wrombel często angażuje się w pracę dydaktyczną, prowadząc zajęcia na warsztatach muzycznych i jazzowych między innymi w Chodzieży, Puławach, Pułtusku.

PIOTR WROMBEL

pianista, kompozytor, aranżer

Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Niedzieli.
Od początku kariery zaliczany do czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej. Laureat festiwali i konkursów jazzowych takich jak „Jazz Juniors”, „Jazz nad Odrą” czy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego instrumentarium oprócz fortepianu obejmuje także elektroniczne instrumenty klawiszowe. Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze.

Jest autorem aranżacji na orkiestrę Projektu Śpiewnik wykonywanego z Januszem Szromem, Zbigniewem Wromblem, Krzysztofem Szmańdą i Jackiem Kotlarskim. A także współautorem aranżacji utworów znajdujących się na albumie.

Jako aranżer pracuje dla wielu artystów w tym na potrzeby programów telewizyjnych (Taniec z gwiazdami, Must be the Music, Jaka to melodia, The voice of Poland), programów radiowych (RMF Classic) i na festiwale (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu, Międzynarodowe Festiwale Piosenki w Sopocie).

Jest chętnie zapraszany do różnych projektów jako muzyk sesyjny a także pracuje jako lider własnych formacji.

Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Współpracuje między innymi z takimi artystkami i artystami jak: Edyta Górniak, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Ewa Uryga, Natalia Niemen, Marysia Sadowska, Kasia Cerekwicka, Krzesimir Dębski, Rafał Sarnecki, Wojtek Mrozek, Zbigniew Lewandowski, Jarek Wist, Artur Andrus, Kuba Badach, Paweł Domagała, Łukasz Borowiecki.

Grał także w big-bandach i orkiestrach rozrywkowych, takich jak Kukla Band, Alex Band, Orkiestra Tomka Szymusia czy Orkiestra Krzysztofa Herdzina. Koncertował w różnych krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach. Występował także z takimi artystami, jak Rick Margitza, Dean Brown, Mike Russell, Melanie Goerlitz, Garou i UB40.

Wiele lat brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży kierując sekcją rytmiczną akompaniującą wokalistom jazzowym w klasach wokalu prowadzonych przez Naomi Isaacs, Janusza Szroma i Krystynę Prońko.

PATRYCJA KOTLARSKA

Wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów.

Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie oboju. Studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale instrumentalnym (obój). Jest absolwentką wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu. Jako nastolatka nagrała pierwszą płytę w trio wokalnym Tiramisu zatytułowaną „Już nie dziewczynki” , koncertując z tym projektem w całej Polsce. W wieku lat piętnastu zaśpiewała w słynnym musicalu METRO w Teatrze BUFFO. Rok później (1998) wzięła udział w castingu do musicalu „Crazy for You” realizowanego przez Wojciecha Kępczyńskiego oraz Janusza Józefowicza w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie – była najmłodszą członkinią zespołu artystycznego. Od tego czasu na stałe związana z Teatrem ROMA uczestnicząc we wszystkich produkcjach ( Grease, Miss Saigon, Taniec Wampirów, Upiór w Operze, Nędznicy, Akademia Pana Kleksa, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia, Ale Musicale, Piloci oraz obecnie Aida ). Jako wokalistka sesyjna, od wielu lat zaangażowana w projekty płytowe i telewizyjne m.in. Jak oni Śpiewają, Nas Dwoje, Zacisze Gwiazd. Towarzyszyła wokalnie znanym nazwiskom Polskiej sceny w wielu projektach płytowych, m.in. w produkcjach Krzysztofa Herdzina ( m.in.płyta Ireny Santor, projekt Nasza Niepodległa), Ryszarda Rynkowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Patrycji Markowskiej. W 2011 roku, w wyniku wygranego castingu dołączyła do zespołu Maryli Rodowicz, koncertując na największych festiwalach w Polsce (Sopot ,Opole) oraz na Świecie (Nowy Jork. Chicago, Sztokholm, Wilno, Londyn, Essen). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej na deskach największych filharmonii w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz, Kalisz, Słupsk, Zamość, Toruń, Wałbrzych, Kielce, Płock, Gdańsk). Występuję jako solistka w międzynarodowym projekcie Papieskim „Szukam Was”.Oratorium napisane na podstawie testamentu Jana Pawła II cieszyło się wielkim powodzeniem podczas koncertów w USA (Nowy Jork , Chicago).W roku 2018 z okazji 40tej rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża, zostało wykonane w Rzymie w Kościele Santo Spirito in Sassia. Od roku 2008 współpracuje również z największymi w Polsce studiami dubbingowymi – SDI Media Polska, Sonica, Master Film, Studio Publishing, Start użyczając swojego głosu w wielu bajkowo – filmowych produkcjach.

SEBASTIAN FRANKIEWICZ

Perkusista. Jest absolwentem Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Laureat konkursów Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Złotego Krokusa w Jeleniej Górze i Bielskiej Zadymki Jazzowej. Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem. W latach ubiegłych członek zespołów Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniewa Wegehaupta. Koncertuje z Lorą Szafran, Grzegorzem Karnasem, Agą Zaryan, Katarzyną Cerekwicką, Urszulą Dudziak, Bisquit, Grażyną Auguścik, Wojciechem Karolakiem, Januszem Skowronem. Ma na swoim koncie złotą płytę za projekt „Pogadaj ze mną” z tekstami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Nahornego. Występował na festiwalach jazzowych m. in. w Buenos Aires, Londynie, Wiedniu, Baku, Petersburgu, Tel Avivie, Hawanie, Pekinie, Meksyku, Bukareszcie, Sibiu, Kiszyniowie, Moskwie, Kopenhadze. W 2012 roku trio Nowicki/Święs/Frankiewicz, zostało nominowane do nagrody Fryderyk za debiutancką płytę Pathfinder. Był stypendystą Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Od 2016 roku jest asystentem w klasie perkusji jazzowej na Uniwersytecie Rzeszowskim. W swoim artystycznym dorobku ma około 40tu nagranych płyt. Obok aktywności pedagogicznej i koncertowej dużą część jego działalności stanowi praca muzyka sesyjnego przy produkcjach telewizyjnych takich jak: Twoja Twarz Brzmi Znajomo czy Taniec z Gwiazdami.

ADAM KLOCEK

Wiolonczelista i dyrygent, laureat nagrody Grammy 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji”.
W roku 2004 artysta wygrał konkurs na stanowisko dyrygenta-asystenta Maestro Jana Lathama-Koeniga, dyrektora artystycznego Filharmonii Wrocławskiej i festiwalu „Vratislavia Cantans”. Od 2006 do 2020 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej, a od roku 2011 jest dyrektorem artystycznym orkiestry Młoda Polska Filharmonia. W roku 2012 został także dyrektorem artystycznym Filharmonii im. B. Hubermana w Częstochowie. Od września 2020 pełni funkcję dyrektora naczelnego tej instytucji. Występ artysty na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Ermitage” w Petersburgu, podczas którego wykonywał on wraz z Państwową Orkiestrą Ermitażu swój Koncert wiolonczelowy, został określony przez czołowy ogólnorosyjski dziennik „Niezawisimaja Gazeta” jako „dar niebios”.
Adam Klocek studiował w Musikhochschule w Kolonii oraz Hochschule fur Musik Hanns Eissler w klasach: Marii Kliegel oraz Borysa Pergamenschikowa.

Sukcesy na ogólnopolskich (I nagroda Konkursu im. D. Danczowskiego w Poznaniu, 1992) i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych m.in. w Kolonii, Monachium i Nowym Jorku oraz nagrody i stypendia (C.M. von Webera, Interlochen Center for Arts, Europejskiej Unii Radiowo-Telewizyjnej EBU) zaowocowały występami w liczących się ośrodkach muzycznych. Plany koncertowe artysty objęły m.in. zaproszenie do udziału w pierwszym wykonaniu pod batutą kompozytora Concerto grosso K. Pendereckiego, reprezentację Polski podczas festiwalu Europalia, inaugurację VIII Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej, tournée koncertowe w USA i Dalekim Wschodzie. Za premierowe nagranie ‘Concerto Grosso’ z orkiestrą Filharmonii Narodowej pod batutą A. Wita artysta otrzymał nagrodę ‘Fryderyk 2002’. W styczniu 2003 wystąpił na galowym koncercie inaugurującym ‘Rok Krzysztofa Pendereckiego’ w Filharmonii Narodowej. We wrześniu 2004 dokonał wraz z Sinfonia Varsovia prawykonania napisanego dla niego Koncertu wiolonczelowego Krzesimira Dębskiego.

Wraz z Leszkiem Możdżerem występował w duecie, określonym przez BBC jako „sensational”, którego płyta została bestsellerem roku 2005, a obaj artyści jako jedyni reprezentanci świata muzyki klasycznej wystąpili podczas galowego koncertu urodzinowego TVP Kultura. Był związany kontraktem fonograficznym z firmą Universal Music. W latach 1999-2016 grał na instrumencie Antonio Stadivariego z roku 1717.

Obecnie gra na instrumencie Giuseppe Rocca ‘ex Tortelier’ z roku 1848.

Po okresie intensywnej kariery jako solisty-wiolonczelisty w latach 1993-2003 artysta rozpoczął działalność dyrygencką. Asystował m.in. Maestro Jackowi Kaspszykowi podczas przygotowań do wystawienia „Nabucco” G. Verdiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Kontynuacją była wygrana w konkursie na asystenta-dyrygenta Maestro Jana Lathama-Koeniga w Filharmonii Wrocławskiej.

Jako wiolonczelista i dyrygent Adam Klocek występował z artystami światowej renomy jak: jak Shlomo Mintz, Heinrich Schiff, Joshua Bell, Vadim Repin, Misha Maisky, Nelson Goerner, Yulianna Avdeeva, Valery Afanassiev, Krzysztof Penderecki, Dame Evelyn Glennie, Randy Brecker, Boris Pergamenschikow, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit, Sophia Gubaidulina, Freddy Kempf, Sayaka Shoji, Wanda Wiłkomirska, Jadwiga Rappe, Leticia Moreno.

Płyta „Preisner’s Voices” (SONY Music) z udziałem artysty otrzymała status potrójnej platynowej płyty. We wrześniu i październiku 2013 miały miejsce dwie nowe premiery muzyki Z. Preisnera z udziałem Adama Klocka jako dyrygenta i solisty: „Four Colours of Łódź” oraz „Diaries of Hope” (Barbican Hall w Londynie z udziałem Britten Sinfonietta oraz Lisy Gerrard z zespołu „Dead can dance”).

Jako dyrygent i wiolonczelista Adam Klocek został zaproszony do udziału w galowym koncercie inauguracyjnym Międzynarodowego Centrum Kongresowego ICE w Krakowie.
Z inicjatywy Adama Klocka w roku 2010 powstała kompozycja Włodka Pawlika „Night in Calisia”. Wydany jesienią roku 2012 album „Night in Calisia” nagrany z Trio Włodka Pawlika, trębaczem Randy Breckerem oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej otrzymał pierwszą w historii polskiego jazzu nagrodę „Grammy Award 2014”, uzyskując również wiele nagród krajowych (m.in. płyta roku dziennika Rzeczpospolita) oraz status potrójnej platynowej płyty. Artyści wystąpili na galowym koncercie rozdania nagród Fryderyk 2014 w Sali Kongresowej w Warszawie.

W roku 2019 artysta wydał płytę nagraną z solistką Astrig Siranossian oraz orkiestrą Sinfonia Varsovia dla szwajcarskiej wytwórni Claves. Płyta ta otrzymała najwyższe europejskie wyróżnienia płytowe w tym niezwykle prestiżową niemiecką „Preis der Deutschen Schallplatten Kritik”, nominację do International Classical Music Awards 2019, „Clef d’Or” oraz „Clef de Mois” magazynu Resmusica, najwyższą ocenę „5*****” prestiżowego magazynu francuskiego Diapason oraz „5*****” magazynu Classica a także „un evenement” i fortisissimo ffff magazynu Telerama. Rok 2021 przyniósł artyście kolejną nominację do International Classical Music Awards. Adam Klocek jest dyrektorem artystycznym międzynarodowych festiwali muzycznych: „Multimedia Amber Road Festival”, Międzynarodowego Festiwalu Wiolinistycznego im. B. Hubermana oraz „Wszystkie Strony Świata” w Puławach. Jest także dyrektorem artystycznym i jurorem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Reszków w Częstochowie.

Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie w stopniu doktora habilitowanego oraz profesorem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Jako kompozytor jest autorem muzyki kameralnej, symfonicznej, filmowej. Jako juror brał udział w wielu konkursach i przeglądach m.in. Międzynarodowego Campusu Artystycznego „FAMA” (2010-19), Konkursu im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (2018), Konkursu Młodego Muzyka w Jaśle (2018, 2019), Konkursu wiolonczelowego CEA w Warszawie (2019), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Bronisława Hubermana (jako przewodniczący jury i pomysłodawca), Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Reszków (dyrektor artystyczny 2013, 2015, 2017, 2019), jurorem Międzynarodowego konkursu Wokalnego Viva Calisia (2018, 2019).

W roku 2008 Adam Klocek został uhonorowany członkostwem honorowym Związku Kompozytorów Rosyjskich. W październiku 2013 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. W sierpniu 2014 Minister Kultury odznaczył artystę Srebrnym Medalem „Gloria Artis”.

Został także uhonorowany medalem „Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego” 2020, Nagrodą za osiągnięcia artystyczne Marszałka Województwa Śląskiego (2022), wielokrotnie nagrodą w dziedzinie kultury Prezydenta Miasta Kalisza, nagrodą w dziedzinie kultury Prezydenta Miasta Częstochowy, specjalną nagrodą Zasłużony dla Miasta Kalisza 2014 oraz wielokrotnie Nagrodą Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Zapraszamy.

Informacja: Impresariat – Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.

Fotografia główna dostarczona przez Impresariat PFSB, na zdjęciu Patrycja Kotlarska. (Fotografia zmodyfikowana względem oryginału: rozmiar, format – dla celów publikacji).

Fotografia dodatkowa dostarczona przez Impresariat PFSB: Jacek Kotlarski. (Fotografia zmodyfikowana względem oryginału: rozmiar, format – dla celów publikacji).

Grafika – plakat wydarzenia dostarczony przez Impresariat PFSB. (Grafika zmodyfikowana względem oryginału: rozmiar, format – dla celów publikacji).

Cytowana treść jest informacją publiczną i pochodzi ze strony internetowej wydarzenia – https://www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl/repertuar/spiewnik-koncertowy-symfonicznie/.