Serce kraju będzie w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej została zaproszona do współpracy przy projekcie Jadwigi Sawickiej Serce kraju, który jest częścią organizowanej przez Galerię Labirynt w Lublinie oraz Galerię Arsenał w Białymstoku wystawy „Uwaga! Granica”.

Serce kraju

„Serce kraju” to emocjonalne centrum Polski. Nie bije w jednym miejscu, ale w wielu naraz. Wędrując, wymusza konieczność częstego przenoszenia granic i podkreśla ich umowność.

Jadwiga Sawicka „Serce kraju”/ Uwaga! Granica

http://galeria-arsenal.pl/wystawy/uwaga-granica

w Ustce

– Flaga z napisem „Serce kraju” wyznacza emocjonalne centrum Polski. Dzięki przenoszeniu się centrum, przesuwają się granice; arbitralność ustanowienia centrum i związana z tym konieczność częstego przenoszenia granic podkreśla ich umowność – informuje Joanna Żuraw z BGSW w Słupsku.

– Umieszczeniem flagi na jednej z naszych galerii (Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w dniach od 31.08 do 10.10 br.) wskażemy, iż serce kraju jest tam, gdzie pokazuje się sztukę.

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

Prezentowane zdjęcia Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz dokumentacja z pozostałych instytucji biorących udział w projekcie, będą wykorzystane w ekspozycji.

Reklama