Rozmowa z Reginą i Leszkiem Kułakowskimi

Rozmowa z Reginą, Leszkiem Kułakowskimi

Rozmowa z Reginą i Leszkiem Kułakowskimi, w której opowiadają o organizacji i gwiazdach Komeda Jazz Festival, oraz o nowym albumie Leszka Kułakowskiego „Looking Ahead”. Program przygotowany we współpracy z portalem gryf24.pl.

Komeda Jazz Festival

Rokrocznie w miesiącu listopadzie odbywa się w Słupsku i Gdańsku międzynarodowy festiwal jazzowy – KOMEDA JAZZ FESTIVAL. Patronem festiwalu jest wybitny polski kompozytor, twórca jazzu nowoczesnego w Europie – Krzysztof Komeda

Festiwal muzyki jazzowej wystartował w Słupsku jesienią 1995 roku, z inicjatywy Słupszczanina, mieszkającego tu i tworzącego kompozytora i pianisty – Leszka Kułakowskiego. Festiwal komedowski penetruje nowe, intrygujące przestrzenie w Sztuce i muzyce jazzowej na przełomie XXI wieku. KJF poprzez cykl koncertów „Komeda XXI wieku” nadaje muzyce K. Komedy nową, współczesną fakturę, twórczo i nowatorsko interpretując muzykę „Chopina polskiego jazzu”. To twórcze podejście do muzyki wyróżnia KJF od innych tego typu festiwali jazzowych w Polsce. Komeda Jazz Festiwal tworzy nowe jakości, wyprzedza fakty artystyczne, jest niepokojący i nieobliczalny. Taka jest prawdziwa Sztuka – nie znosi kompromisów.

Żródło: http://www.komedajazz.com/